Rama tapicerska z drewna

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1830
  • Dostępność: Jest

Rama tapicerska z drewna

Drewniane ramy tapicerskie wykorzystuje do się do mebli tapicerowanych, w tym mebli na wymiar. Aby wykonać wysokiej jakości ramę, korzysta się z tarcicy. Do produkcji stelaży tapicerskich używa się różnych gatunków drzew. Meble tapicerowane do leżenia podlegają wielu normom branżowych.

Ramy tapicerskie — rodzaje

Konstrukcja ramy kasetonowej składa się z ramiaków. W tym przypadku zewnętrzna szerokość ramiaka jest mniejsza lub równa wysokości konkretnej części. Z kolei rama tapicerska płaska jest zbudowana z elementów, których szerokość zewnętrzna jest większa od wysokości.

Warstwa podtrzymująca elastyczna to rama wzmocniona pasami tapicerskimi, sprężynami falistymi i innymi akcesoriami tapicerskimi. Ostatnim typem ram jest warstwa podtrzymująca sztywna. Do jej wypełnienia używa się np. płyt pilśniowych. Poszczególne ramiaki łączy się za pomocą różnego rodzaju złączy.

Tapicerowanie ramy łóżka

Ramę tapicerską można obić dowolną tkaniną meblową lub ekoskórą. Można ją przytwierdzić do drewna za pomocą zszywacza, a następnie udekorować. Pikowane wykończenie nadaje luksusu. Ozdobne przeszycia można dodatkowo ozdobić guzikami tapicerskimi obleczonymi tą samą tkaniną lub skórą ekologiczną.