Rozdrabniacz pianek poliuretanowych

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1838
  • Dostępność: Jest

Rozdrabniacz pianek poliuretanowych

Rozdrabniacz pianek poliuretanowych to maszyna wykorzystywana przez tapicerów, producentów mebli tapicerowanych, a także wiele innych przedsiębiorstw, które używają sporych ilości gąbki meblowej. Urządzenie służy do rozdrabniania odpadów, dzięki czemu ścinki mogą zostać lepiej zagospodarowane. Pocięta na drobne kawałki pianki to idealny wypełniacz do paczek. W ten sposób przesyłka może dotrzeć nienaruszona do klienta.

Rozdrabniarka rotacyjna pianek poliuretanowych – budowa

Na rynku są dostępne różne modele sprzętu. Rozdrabniacz pianki jest wyposażony w lej z podajnikiem, do którego wsypuje się odpady, a także w wysokiej jakości ostrza tnące wykonane ze stali hartowanej. W zestawie znajduje się również specjalne sito. Pozwala ono na dopasowanie stopnia granulacji do odpowiednich potrzeb. Wewnątrz znajduje się także dmuchawa. Jest ona odpowiedzialna za transport poszatkowanej gąbki. Na oddzielnym wale wyposażonym w łożysku jest zamontowany rotor.

Maszyna do cięcia pianki pur — frytkownica

Urządzenie tnie odpady z pianki na tzw. frytkę. Jest bardzo wydajne, dzięki czemu można błyskawicznie zmielić sporą ilość śmieci. Do sprzętu można podłączyć także workownicę. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia utrzymanie porządki. Ścinki trafiają bezpośrednio do worków. Gotowy granulat może zostać przekazany do dalszej eksploatacji.