Surówka bawełniana

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1847
  • Dostępność: Jest

Surówka bawełniana – co to jest?

Surówka bawełniana, nazywana również płótnem bawełnianym, to 100% ekologiczny materiał wykorzystywany do szycia przedmiotów użytkowych oraz dekoracyjnych, np. zasłon. Korzystają z niego tapicerzy zajmujący się renowacją antycznych mebli. Służy on do podbicia spodu siedzisk. We współczesnych meblach tapicerowanych zamiast surówki stosuje się wigofil.

Surówkę bawełnianą docenili również artyści oraz twórcy hand made. Na materiale maluje się bezpośrednio farbą lub drukuje dowolny motyw. W ten sposób powstają oryginalne worki, torby ekologiczne czy pokrowce. Powinni się nią zainteresować miłośnicy stylu vintage oraz rustykalnych aranżacji.

Surówka bawełniana kolorowa czy biała?

Naturalny materiał bawełniany występuje w kolorze écru. Niektórzy producenci decydują się na barwienie włókien i proponują surówkę bawełnianą kolorową. Tkanina tego typu inspiruje projektantów oraz producentów. Barwne tekstylia pięknie się prezentują. Są bardzo funkcjonalne. Doskonale sprawdzają się w życiu codziennym. Solidne torby są idealne na zakupy.

Tkanina jest dostępna w niektórych hurtowniach i sklepach z tkaninami. Wiele przedsiębiorców prowadzi sprzedaż w sklepach stacjonarnych, a także online. Materiał sprzedaje się na metry. Dzięki temu, każdy może zaopatrzyć się dowolną ilość, by zaspokoić swoje potrzeby.

Surówka bawełniana – pranie i pielęgnacja

Płótno należ prać maksymalnie  w 40oC. Bawełniane wyroby suszy się w pozycji wiszącej. Nie można ich wybielać ani czyścić chemicznie.  Rekomendowana temperatura podczas prasowania to 150OC. Stosowanie się do powyższych wskazówek przedłuża żywotność naturalnej tkaniny.