Szezlong

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1862
  • Dostępność: Jest

Szezlong – co to jest?


Szezlong
to słowo pochodzące z języka francuskiego. Stanowi połączenie 2 wyrazów: chaise i longue, dosłownie oznacza długie krzesło. W rzeczywistości przypomina nieco kanapę lub wydłużony fotel. Jego zaletą jest efektowne wezgłowie, na którym można się oprzeć podczas wypoczynku. To idealny mebel do wieczornej lektury. Oparcie znajdujące się z tyłu dodatkowo zwiększa komfort podczas wypoczynku.

Pierwsze meble tego typu powstały w XVII wieku. Pierwotnie do tapicerowania wybierano błyszczące tkaniny meblowe. Często ozdabiano je pikowaniem. Uroku dodawały stylowe nóżki meblowe wykonane z drewna. Bardzo chętnie wybierano go do wyposażenia pałacu.

Szezlong z funkcją spania – 100% funkcjonalności

Szezlong rozkładany to ciekawy element wyposażenia wnętrz. Można go wykorzystać nie tylko do wypoczynku w trakcie dnia, ale również do spania. Dodatkowe posłanie przyda się w każdym domu. Dzięki niemu można bez problemu przenocować nieplanowanych gości w komfortowych warunkach. To o wiele wygodniejsze rozwiązanie niż dmuchany materac.

Szezlong – jaką tkaninę obiciową wybrać?

Stylowe siedzisko warto obić pluszową tkaniną. Doskonale sprawdzi się w tym wypadku welur, który doda uroku meblowi, a także podkreśli luksusowy charakter aranżacji. Materiał jest łatwy w utrzymaniu czystości oraz bardzo wytrzymały. Odpowiednio pielęgnowany zachowa swoją świetność przez bardzo długi czas.