Tapczan

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1864
  • Dostępność: Jest

Tapczan – co go wyróżnia?

Tapczan to mebel służący do siedzenia i spania lub odpoczynku w pozycji półleżącej. Jest bardzo wygodny oraz praktyczny. Jego konstrukcja składa się ze schowka na pościel, stelaża oraz materaca z pianki tapicerskiej, który montuje się najczęściej na sprężynach. Całość obija się tkaniną dekoracyjną. Współczesne modele łączą w sobie cechy łóżka oraz kanapy.

Tapczan tapicerowany – jak tkanina meblowa będzie najlepsza?

Tapczan tapicerowany dodaje uroku pomieszczeniom. Dzięki niemu wnętrze staje się bardziej przytulne. Do obicia najlepiej sprawdzają się miękkie tkaniny. Wybór materiałów obiciowych jest ogromny. Fani luksusu mogą się zdecydować na alicante, plusz lub welur. Tkaniny tego typu mają miękkie włosie, są delikatne, zjawiskowo mienią się w promieniach słonecznych, a przy tym są bardzo wytrzymałe. Nadają luksusowy charakter pomieszczeniom.

Miłośnicy bardziej ascetycznych stylizacji powinni zdecydować się na mikrofazę lub savanę. Pierwsza z nich często występuje w wersji z okazałym nadrukiem. Co więcej, niektórzy producenci oferują spersonalizowany nadruk na mikrofazie.

Tapczan tapicerowany z indywidualnym wzorem

Tkanina tapicerska ze spersonalizowanym motywem to ciekawa propozycja dla osób, które chcą się wyróżnić na rynku lub stworzyć niebanalny wystrój w swoim domu. Trwały nadruk sublimacyjny daje ogromne możliwości aranżacyjne. Odpowiednio przygotowany projekt graficzny można bez problemu nanieść na wybraną tkaninę. Sproszkowany tusz przenika w głąb włókien, tworząc efektowny wzór odporny na działanie różnych czynników. Z takiej opcji możesz skorzystać w drukarni tkanin online. W ten sposób Twój tapczan będzie prezentował się zjawiskowo.