Trawa morska

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1843
  • Dostępność: Jest

Trawa morska tapicerska występuje również pod nazwą włókno palmowe. Wykorzystuje się je na szeroką skalę w tapicerstwie. Służy do renowacji mebli antycznych, a także do produkcji luksusowych mebli oraz materacy.

Trawa morska - meble, które zachwycają urokiem i funkcjonalnością

Naturalny materiał ma wiele zalet. Wykazuje właściwości hipoalergiczne. Materace wypełnione trawą polecane są dla osób cierpiących na przewlekłe schorzenia, szczególnie tych, które są przywiązane na stałe do łóżka. Włókno palmowe zapobiega powstawaniu odleżyn. Doskonale wchłania pot oraz zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu powierzchnia materaca jest wolna od roztoczy oraz grzybów.

Powierzchnia przeznaczona do spania idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. W ten sposób łatwiej utrzymać prawidłową postawę ciała. To z kolei zwiększa komfort snu. Organizm łatwiej się regeneruje.

Trawa morska tapicerska jest bardzo sprężysta. Często umieszcza się ja w jutowym worku, a następnie mocuje na siedziskach antycznych mebli. Współcześnie włókno palmowe zostało wyparte przez piankę tapicerską. Wielu rzemieślników wybiera gąbką ze względu na wygodę. Meble wypoczynkowe wypełnione pianką są tańsze w produkcji, a ich renowacja zajmuje mniej czasu.

Trawa morska do wyplatania

Trawa morska jest bardzo popularna w branży florystycznej. Wykonuje się z niej efektowne dekoracje, które zdobią wnętrza naszych domów. Włókno palmowe bardzo często gości w naszych domach w postaci sianka wigilijnego.