Trudnopalność

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1800
  • Dostępność: Jest

Trudnopalność bada się za pomocą testu zapałki lub papierosa. Badanie jest poświadczone specjalnym atestem. Tkaniny, które zdobyły ten certyfikat, zostały poddane działaniu płomienia czy też promieniowania cieplnego. W konsekwencji zapaliły się, ale po odsunięcia od źródła ciepła lub ognia od razu zgasły. Co więcej, nie wytwarzają żadnych gazów o właściwościach palnych, które mogłyby wywołać zapłon.

Atestowane materiały wykorzystuje się na szeroką skalę w lokalach gastronomicznych, instytucjach kultury, hotelach i innych obiektach użyteczności publicznej, których dotyczą rygorystyczne przepisy. Dzięki temu goście, klienci oraz pracownicy mogą się czuć bezpiecznie.

Co to są tkaniny trudnopalne?

Tkaniny trudnopalne spełniają normy DIN 4102. Materiały dzieli się na 3 klasy palności:

  • B1 – trudnopalne,
  • B2 – normalnie palne,
  • B3 – łatwopalne.

Zakup tkanin należących do klasy B1 daje 100% gwarancję bezpieczeństwa. Materiały tego typu zmniejszają ryzyko rozprzestrzeniania się ognia. Każdy z nich topi się pod wpływem żaru.

Tkaniny trudnopalne produkuje się z bawełny lub z poliestru. Niektóre z nich stanowią połączenie obu. Bardzo często są dodatkowo impregnowane. Specjalna powłoka zwiększa stopień bezpieczeństwa w przypadku wystąpienia pożaru.

Gdzie można kupić tkaniny trudnopalne z własnym nadrukiem?

Trudnopalne tkaniny ze spersonalizowanym nadrukiem to absolutny hit na rynku tkanin obiciowych i dekoracyjnych. Idealnie sprawdzają się również jako materiały do szycia. Można na nie nanieść dowolny wzór graficzny. Może to być autorski projekt, logo firmy czy wzór, który przypadł Ci do gustu.

Jedną z tkanin trudnopalnych jest Verona. Wysokiej jakości materiał wykorzystuje się m.in. do produkcji toreb, puf z granulatem, leżaków czy elementów odzieży ochronnej. Dzięki tym wyrobom można skutecznie promować swoją firmą i zwiększać jego rozpoznawalność na rynku. To również ciekawy sposób, by stworzyć oryginalną aranżację wnętrza lub wykreować swój indywidualny styl. Możliwości jest naprawdę wiele. Daj się ponieść fantazji i wyróżnij się z tłumu.

Kolejną propozycją tkaniny, która zdobyła certyfikat poświadczający trudnopalność, jest Hawana. Prezentuje się zjawiskowo na panelach ściennych, obiciach drzwi, a także meblach tapicerowanych. Można z niej uszyć poduszki, zasłony, kotary, a także torby. To interesująca propozycja dla designerów oraz właścicieli firm. W ten sposób można udekorować wnętrze klimatycznej kawiarni, hotelu czy lokalu usługowego. Akcesoria i dodatki zgodne z identyfikacją wizualną marki pozytywnie wpłyną na wizerunek przedsiębiorstwa.

Na uwagę zasługuje również atestowana tkanina trudnopalna Marrakesz. Warto wykorzystać ją w hotelu, pubie, restauracji, a także w kawiarni. Poliestrowa satyna doskonale sprawdzi się również w zakładach pogrzebowych. Jej właściwości docenią z pewnością przedstawiciele branży hotelarskiej, gastronomicznej, rozrywkowej i funeralnej. Dzięki spersonalizowanemu materiałowi lepiej zadbają o oprawę uroczystości, co pozwoli im w przyszłości uzyskać znaczącą przewagę konkurencyjną. Wysokiej jakości tkanina to prawdziwe źródło inspiracji. Wykorzystaj je, by rozwinąć Twój biznes.