Wełna owcza

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1835
  • Dostępność: Jest

Wełna owcza – idealna do produkcji materacy i nie tylko

Naturalne włókno pozyskuje się z sierści owiec. Wykorzystuje się je w wielu branżach, w tym w tapicerstwie. Wełna owcza jest trudnopalna, doskonale absorbuje wilgoć i wykazuje właściwości hipoalergiczne. Warto podkreślić, że ogranicza rozwój roztoczy oraz grzybów. Z tego powodu używa się jej do produkcji materaców, najczęściej dwustronnych. Znajduje się na stronie zimowej. Wełnę wykorzystuje się również do produkcji pościeli, koców, poduszek czy dywanów.

Wełna owcza a produkcja tkanin dekoracyjnych

Naturalne włókna często konkurują z syntetykami. Producenci materiałów do szycia i tkanin tapicerskich często mieszają ze sobą oba rodzaje. Elanobawełna lub wiskoza to idealne materiały do produkcji wzorzystych tkanin. Można z nich uszyć bajeczne dekoracje wnętrz, które nadadzą odpowiedni klimat meblom tapicerowanym.

Wełna owcza – zastosowanie

Wełnę owczą wtórną wykorzystuje się do produkcji filców technicznych, które wykazują doskonałe właściwości izolacyjne. To idealny materiał do wygłuszenia. Owcze runo cieszy się ogromnym uznaniem w przemyśle odzieżowym. Szyje się z niego przyjemne w dotyku, ciepłe i wygodne ubrania.