Welur

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1790
  • Dostępność: Jest

Welur to materiał podobny do pluszu, przypominający nieco aksamit. Pozyskuje się go z bawełny lub z syntetycznych materiałów. Dużą popularnością cieszy w branży wnętrzarskiej, tapicerstwie, a także wśród projektantów mody.

Welur – krótka charakterystyka

Tkanina welurowa idealnie dopasowuje się do kształtu siedzisk, oparć i innych części mebli tapicerowanych. Materiał jest prosty w obróbce, bez problemu można go wyprofilować oraz szyć. Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne zapewnia satysfakcję z użytkowania. Dzięki bardzo dobrym parametrom technicznym, konsumenci cieszą się nienagannym wyglądem wnętrza przez wiele lat. Tapicerka jest łatwa w pielęgnacji. Odpowiednio zadbana służy bardzo długo. W ten sposób domownicy czy właściciele lokali usługowych mogą zainwestować oszczędzoną sumę w odnowienie innych pomieszczeń lub na własne przyjemności.

Welur i guziki tapicerskie – doskonały zestaw do luksusowych wnętrz

Guziki tapicerskie obciągnięte welurem zdobią fotele, sofy i narożniki w klasycznym stylu. Pikowane siedziska i oparcia nadają szyku aranżacji. Dzięki nim meble wyglądają majestatycznie. Odpoczynek w stylowym fotelu jest iście królewski. Można się poczuć jak na zamku. Relaks w takim pomieszczeniu pozwala się wyciszyć oraz zregenerować.

Kotara i zasłona z weluru

Kotara lub zasłona z weluru perfekcyjnie sprawdzi się w instytucjach kultury, a także w sklepach z odzieżą. Można ją wykorzystać w przymierzalni. Warto wykończyć ją oczkami do plandeki, które ułatwią mocowanie przesłony. Stylowa tkanina nada pomieszczeniom luksusu. Dzięki niej wnętrze stanie się bardziej przytulne.

A może pikowany welur?

Ozdobne przeszycia na welurze dodadzą uroku każdemu wnętrzu. Materiał można pikować samodzielnie nawet w domowym zaciszu. W tym celu wystarczy zaopatrzyć się w mocne nici tapicerskie oraz pikownicę. Na tkaninie można wykonać dowolny wzór. Najczęściej są to długie pasy lub kwadraty.