Wersalka

Wersalka tapicerowana – atrakcyjny element wyposażenia wnętrz

Wersalka to mebel tapicerowany służący do siedzenia oraz spania. Ze względu na swój uniwersalny charakter może znajdować się w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym. Można go obić dowolną tkaniną meblową. Jest łatwy w utrzymaniu czystości. Bardzo szybko usuwa się z niego plamy. Świeże zabrudzania czyści się wilgotną ścierką najlepiej w białym kolorze. Pielęgnacja zajmuje kilka minut. Regularne odkurzanie zapewni świeżość aranżacji.

Wersalka rozkładana – idealna do małych i dużych wnętrz

Stylowa wersalka do spania jest wyposażona w funkcjonalny pojemnik na pościel. Bardzo łatwo się ją rozkłada i składa. Prosty mechanizm automatów podnośnikowych zwiększa walory użytkowe mebla. Jego obsługa trwa kilka sekund. Z tym zadaniem poradzi sobie każdy nastolatek. Z tego powodu rodzice często decydują się na zakup takiego posłania.

Rozkładane posłanie może pełnić wiele funkcji. W dzień zajmuje mniej miejsca. W nocy zapewnia komfortowy sen. Można na nim przenocować dodatkową osobę, jeśli wystąpi taka konieczność. Dzieci w wieku szkolnym chętnie zapraszają swoich przyjaciół na noc, dlatego warto rozważyć tę opcję.

Wersalka – jaką tkaninę warto wybrać?

W przypadku wersalki lepiej wybrać wytrzymałą tkaninę meblową. Zdecydowanie odradza się w tym przypadku skórę ekologiczną czy naturalną. Jako materiał obiciowy doskonale sprawdzi się plusz, mikrofaza czy savana. W małych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się jasne odcienie. Ciemne barwy mogą przytłoczyć wnętrze.