Wezgłowie

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1824
  • Dostępność: Jest

Wezgłowie to podwyższony element łóżka, na którym opiera się poduszkę. Niektórzy nazywają tak też miejsce, w którym kładzie się głowę na tapczanie, kanapie, czy innym meblu służącym do spania lub odpoczynku w pozycji leżącej.

Wezgłowie łóżka – wygoda i czystość

Wezgłowie łóżka zwiększa komfort wypoczynku. Można się o nie oprzeć podczas siedzenia. To ułatwia chorym spożywanie posiłków. Zwiększa również wygodę podczas wieczornej lektury. Dzięki niemu łatwiej utrzymać świeżość. Wezgłowie skutecznie chroni ściany przed zabrudzeniem. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy. Czyszczenie farby bądź tapety lub częste malowanie nie jest konieczne.

Wezgłowie tapicerowane – luksus, szyk i elegancja

Wezgłowie pikowane przyciąga wzrok. Okazale się prezentuje w każdej sypialni. Dodaje pomieszczeniu blichtru. Ozdobne przeszycia można wykonać na skaju lub zwykłej tkaninie meblowej. Całość można udekorować taśmą z gwoździami tapicerskich, guzikami tapicerskimi obleczonymi tym samym materiałem lub kryształowi. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujemy, łoże będzie prezentować się majestatycznie. W takiej sypialni można poczuć się iście po królewsku.

Wezgłowia w różnych kształtach

Wezgłowie może przybierać różne formy. Niektórzy decydują się na zagłówek zamontowany do mebla, inni decydują się na montaż paneli tapicerowanych na całej szerokości ściany. Oba rozwiązania wyglądają świetnie. Można do nich wykorzystać różne materiały. Ważne, by wybrać opcję, która spełni oczekiwania użytkowników.