Wkrętarka pneumatyczna

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1869
  • Dostępność: Jest

Wkrętarka pneumatyczna — co to jest?

Wkrętarkę pneumatyczną nazywa się również śrubokrętem pneumatycznym. To jedno z narzędzi tapicerskich, z których korzystają rzemieślnicy podczas napraw oraz produkcji mebli na wymiar w zakładzie tapicerskim. Stanowią ciekawą alternatywę dla ich elektrycznych odpowiedników.

Mechanizm działania opiera się o sprężone powietrze. Jego ciśnienie waha się między 5,9 a 6,3 bar. Urządzenie jest proste w obsłudze i odporne na uszkodzenia. We współczesnym meblarstwie korzysta się z dwóch typów sprzętu.

Wkrętarka pneumatyczna ze sprzęgłem kłowym

Jest to narzędzie pozbawione funkcji regulacji momentu obrotowego. W konsekwencji urządzenie pracuje przez cały czas na maksymalnych obrotach.  Wartość ta jest w 100% zależna od wielkości silnika napędzanego powietrzem. Aby rozpocząć pracę, należy nacisnąć guzik push—start. Zwolnienie nacisku kończy pracę.

Wkrętarka pneumatyczna ze sprzęgłem poślizgowym

Narzędzie umożliwia zewnętrzną regulacją momentu obrotowego. Można je szybko dostosować do rodzaju materiału. Aby zmienić ustawienia, wystarczy przekręcić pierścień znajdujący się na obudowie. Żeby się upewnić, czy parametry są prawidłowo ustawione, zaleca się wykonanie kilku prób.