Wygłuszanie

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1852
  • Dostępność: Jest

Wygłuszanie to redukcja dźwięków, której celem jest poprawa izolacji akustycznej pomieszczeń, a także pojazdów. Dzięki temu urządzenia, muzyka czy rozmowy są mniej słyszalne. Wyciszenie poszczególnych elementów można wykonać samodzielnie lub skorzystać z usług fachowca. W niektórych przypadkach warto skorzystać z pomocy doświadczonego tapicera, gdyż demontaż i ponowne mocowanie niektórych konstrukcji może okazać się problematyczne.

Wygłuszanie samochodu

Nadmierny hałas podczas jazdy obniża nastrój, negatywnie wpływa na komfort podróżowania, a także powoduje złe samopoczucie. Problem z właściwą izolacją akustyczną pojawia się coraz częściej, gdyż producenci aut szukają oszczędności. Takie cięcia wydatków sprawiają, że pojazdy stają się nieco lżejsze. Wraz ze spadkiem wagi, wzrasta poziom decybeli.

Aby skutecznie wyciszyć drzwi samochodowe, nadkola czy silnik, można użyć specjalnej maty wygłuszającej. Samoprzylepna pianka akustyczna jest łatwa w obsłudze. Z jej montażem poradzi sobie każdy. Matę można w dowolny sposób formować. Bez trudu wycina się z niej dowolne kształty. Elastyczna trudnopalna pianka na kleju zapewnia bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom podróżny.

Wygłuszanie drzwi

Same uszczelki to za mało, by wyciszyć drzwi wejściowe do mieszkania. Dobrym sposobem na wytłumienie dźwięków jest wykonanie tapicerki drzwiowej. Przed obiciem stolarki drzwiowej skórą naturalną lub ekoskórą, warto zamocować samoprzylepną matę akustyczną o grubości 1 cm. Zabezpieczenie tego typu zmniejszy wartość decybeli wydobywających się z mieszkania na klatkę. Od teraz dźwięki pochodzące z klatki schodowej będą mniej słyszalne.