Jak dobrać guziki tapicerskie do mebli?

06-07-2022

Guziki tapicerskie do mebli można wykorzystać nie tylko do siedzisk czy wezgłowi, ale również do poduszek dekoracyjnych. Starannie dopasowane i zamocowane dodają elegancji wyrobom tapicerskim oraz wnętrzom. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak dobrać akcesoria.

 

Jakie guziki tapicerskie pasują do mebli w stylu glamour?

 

Do pomieszczeń urządzonych w stylu glamour polecamy błyszczące kryształowe guziki tapicerskie oraz miękkie, przyjemne w dotyku tkaniny, np. plusze. Materiały te są łatwe w utrzymaniu czystości. Warto odkurzać je raz w tygodniu, by dłużej zachowały swój naturalny kolor. Plamy czyść od razu, gdy tylko je zauważysz. W większości sytuacji wystarczy delikatnie zwilżona ściereczka z mikrofibry oraz odrobina szarego mydła. Po usunięciu zabrudzeń przeczesz włosie miękką gąbką.

Guziki tapicerskie świetnie się komponują z ozdobnymi przeszyciami. Pikowane siedziska, wezgłowia i inne wyroby tapicerskie dodają elegancji wnętrzom. Z ich pomocą zaaranżujesz komfortową i elegancką przestrzeń.

 

Guziki metalowe tapicerskie

 

Guziki metalowe tapicerskie są dostępne w różnych rozmiarach. To świetna alternatywa dla ozdobnych akcesoriów. Ich cena jest zdecydowanie niższa. Można je oblec dowolną tkaniną, skajem lub naturalną skórą. Dzięki temu możesz je wykorzystać do produkcji i renowacji mebli bądź dekoracji w różnych stylach.

 

Guziki tapicerskie - jak je prawidłowo zamocować?

 

Guziki tapicerskie montuje się na wiele sposobów. Technikę dobiera się w zależności od typu elementu ozdobnego oraz metody pikowania. Akcesoria zakończone haczykiem najlepiej mocować z pomocą igły do tapicerowania oraz wytrzymałej nici albo dratwy. Szycie zakończ wtedy, gdy guzik będzie mocno trzymać się tapicerki. Jeśli chcesz przyszyć guzik do materiału, wykorzystaj klasyczny zestaw: igłę z nitką. Jeżeli mocujesz akcesorium do deski albo zszywek, lepiej użyj dratwy.

Guziki z wkrętem na wcisk NAP mocuje się inaczej. W tym przypadku rozkręca się guzik. Na materiale kładzie się metalową podkładkę, a do jej wnętrza wkręca się śrubkę. Do wykonania tej czynności przydaje się wkrętarka. Później na podstawce umieszcza się pozostałą część elementu dekoracyjnego. Wcisk NAP mocno się ściska.

Na rynku są dostępne również akcesoria z gwoździem. Tutaj montaż odbywa się na dwa sposoby:

  • gwóźdź wbija się młotkiem,
  • przed mocowaniem guzika wbija się zszywki tapicerskie, a dopiero później gwoździe.

Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, zastanów się, w którym miejscu chcesz zamocować guzik. Zaznacz je, by później wykonać niezbędne czynności. W ten sposób będzie Ci łatwiej zachować równe odległości między elementami ozdobnymi.

Podsumowanie: Jak dobrać guziki tapicerskie do mebli?

Aby wybrać odpowiednie guziki tapicerskie do mebli, dopasuj je do stylu mebla. Metalowe modele pasują praktycznie do wszystkiego. Sam decydujesz o tym, jakim materiałem zostanę obleczone. Kryształowe akcesoria polecamy do wnętrz w stylu glamour. Z kolei gotowe ozdobne elementy do wyrobów tapicerskich zaprojektowanych w identycznym stylu.

Guziki są dostępne w stacjonarnych sklepach tapicerskich oraz w hurtowniach online. Oferujemy akcesoria wykonane z metalu w 3 rozmiarach. U nas zaopatrzysz się również w praskę. Zapoznaj się z naszym asortymentem i złóż zamówienie.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, wyślij do nas e-mail.

 

 

 

Polecane produkty

Polecane artykuły

Niezbędnik tapicera - narzędzia niezbędne do tapicerowania

Niezbędnik tapicera - narzędzia niezbędne do tapicerowania

08-01-2021
Jeśli marzysz o tym, by zostać renomowanym tapicerem i zbudować silną pozycję na rynku,... Więcej
Jak wybrać dobrą pikownicę tapicerską?

Jak wybrać dobrą pikownicę tapicerską?

09-04-2021
Jak wybrać dobrą pikownicę tapicerską? Czy warto inwestować w to narzędzie? A może to... Więcej
Jak wybrać praskę do guzików tapicerskich?

Jak wybrać praskę do guzików tapicerskich?

12-04-2021
Jak wybrać praskę do guzików tapicerskich, by wykonać piękną dekorację mebli... Więcej