Jak wybrać tkaniny tapicerskie do restauracji?

22-01-2024

Atmosfera, menu i wystrój restauracji są ważne dla Twoich klientów. Jako właściciel restauracji, doskonale rozumiesz, że meble w Twojej restauracji, a dokładniej tapicerka, odgrywają istotną rolę w kształtowaniu tych doświadczeń. Tworzą one klimat, który zachęca gości do powrotu. Niezależnie od tego, czy prowadzisz elegancką restaurację, czy lokal, w którym panuje luźny klimat, powinieneś dokładnie przemyśleć wybór tkanin tapicerskich. W tym artykule podpowiemy, jak wybrać odpowiednie tkaniny tapicerskie do Twojej restauracji.

 

Tkaniny w biznesie gastronomicznym

 

Branża gastronomiczna ma swoje unikalne wymagania, jeśli chodzi o wybór tkanin tapicerskich. Po pierwsze, tkanina musi być bardzo wytrzymała, ponieważ każdego dnia jest narażona na intensywną eksploatację. Powinna być łatwa do czyszczenia. Klientom zdarzają się rozmaite wypadki w trakcie jedzenia czy picia, które skutkują trudnymi do usunięcia plamami. Wybór odpowiedniej tkaniny nada charakter Twojemu biznesowi. 

 

Jakie tkaniny meblowe nadają się do restauracji? 

 

Na rynku dostępne są różne rodzaje tkanin tapicerskich, które można z powodzeniem stosować w restauracjach. Skóra naturalna i ekoskóra to popularne materiały ze względu na ich elegancję. To one wprowadzają do lokalu odrobinę luksusu. Odpowiednio pielęgnowane będą Ci służyć przez długi czas. 

 

Na Twoją uwagę zasługują również tkaniny hydrofobowe. To trafiony wybór do kawiarni czy restauracji. Materiały tego typu są wytrzymałe, odporne na plamy i łatwe do czyszczenia. Z łatwością dopasujesz je do rozmaitych aranżacji.

 

Jak dopasować tkaninę meblową do restauracji? 

 

Wybierając tkaniny tapicerskiej do Twojej restauracji, musisz wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Wytrzymałość oraz odporność na ścieranie są bardzo ważne. Przed zakupem zwróć uwagę na test Martendale?a. 

 

Wybór materiału powinien odpowiadać stylowi i klimatowi Twojej restauracji. Do luksusowejgo lokalu wybierz skórę naturalną, plusz lub velvet. Preferujesz luźniejszy klimat? Postaw na tkaniny techniczne czy mikrofazę. 

 

Bardziej nowoczesne, minimalistyczne tkaniny podkreślają nowoczesny charakter miejsca. Kolor oraz tekstura materiału wpływają na odczucia gości. Kształtują ich nastrój i decydują o samopoczuciu w trakcie pobytu w lokalu. Wszystko to wpływa na ogólne wrażenia klientów, które przekładają się na recenzje tego miejsca.

 

Podsumowanie: Jak wybrać tkaniny tapicerskie do restauracji?

 

Wybór odpowiedniej tkaniny tapicerskiej do Twojej restauracji wpływa na funkcjonalność i wytrzymałość tapicerki. Dobrze wybrany materiał będzie Ci służył przez długie lata, podkreślając charakter Twojego biznesu oraz tworząc przytulną atmosferę. W naszej hurtowni tapicerskiej oferujemy duży wybór tkanin tapicerskich, które spełnią wszystkie Twoje wymagania, niezależnie od stylu i charakteru Twojego lokalu.

 

Masz pytania związane z materiałami tapicerskimi? Napisz do nas wiadomość e-mail. 

Polecane produkty

SKAJ EKO-SKÓRA EKOLOGICZNA

SKAJ EKO-SKÓRA EKOLOGICZNA

Ekoskóra, inaczej zwana skajem lub sztuczną skórą, to idealny materiał stosowany w tapicerstwie i przemyśle meblowym. Doskonale sprawdza się...
Skaj Gazela

Skaj Gazela

Wysokiej jakości skaj tapicerski stosowany w tapicerstwie i przemyśle meblowym, idealny również do renowacji wszelkiego rodzaju obić mebli t...

Polecane artykuły

Jak wybrać tkaninę obiciową?

Jak wybrać tkaninę obiciową?

17-05-2021
Często zdajesz sobie pytanie, jak wybrać tkaninę obiciową? Brakuje Ci doświadczenia w tego... Więcej