Frezowanie w drewnie - możliwości frezowania cnc

05-12-2022

Do frezowania w drewnie metodą CNC wykorzystuje się frezy trzpieniowe. Dzięki starannie wybranym akcesoriom możemy wykonać oryginalne przedmioty z drewna. Taka obróbka jest zdecydowanie bardziej precyzyjna od ręcznej pracy. W poniższym artykule skupimy się mocniej na frezowaniu drewna.

Kilka słów o frezach do drewna

Frezy do drewna umożliwiają obróbkę drewnianych elementów, dopasowując kawałki surowca do naszych potrzeb. Mechaniczny proces skutecznie eliminuje ludzkie błędy i zwiększa precyzję wykonania. Frezy są wykonane z różnych materiałów. Różnią się budową oraz kształtem. Z tego powodu należy je prawidłowo dopasować do projektu.

Z pomocą frezów możemy wykonać np.:

  • rowkowanie,
  • wręby,
  • wpusty o różnych kształtach,
  • żłobkowanie,
  • wyrównanie powierzchni.

Dzięki odpowiedni akcesoriom do obróbki CNC unikniemy  nierówności oraz zadziorów.

Jak dopasować frezy do drewna?

Frezy do drewna produkuje się z szybkotnącej stali. To idealny materiał do miękkich gatunków drewna. Z ich pomocą obrobisz np. boazerię, sztachetki czy elementy konstrukcji dachowej.

Wśród frezów znajdziemy też modele wykonane z drobnoziarnistych węglików. Są one o wiele bardziej wytrzymałe od wymienionych wyżej akcesoriów. To dobry wybór do obróbki płyt MDF, sklejek, a także płyt wiórowych. Nadają się też do obróbki tworzyw sztucznych. Jedną z ich wielu zalet jest to, że świetnie radzą sobie w wysokich temperaturach. 

Frezy diamentowe polecane są do twardych gatunków drewna. Możesz ich użyć tylko wtedy, gdy posiadasz odpowiednie narzędzia do obróbki CNC. To najlepsze części do litego drewna i materiałów drewnopochodnych. Cechuje je najwyższa żywotność.

Frezowanie drewna CNC - gdzie skorzystać z usług?

Frezowanie CNC to jedna z usług świadczonych w centrum obróbczym Trend w Pieńsku w województwie dolnośląskim. Zapraszamy do nawiązania z nami długotrwałej współpracy biznesowej. Zapewniamy fachowe wsparcie na wszystkich etapach realizacji projektu. Zajmujemy się digitalizacją, frezowaniem i grawerowaniem.

Współpracując z nami przy obróbce CNC, zwiększysz jakość Twoich produktów, wyprodukujesz więcej artykułów z tej samej ilości materiału, zaoszczędzisz czas i pieniądze. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami już dziś. Wyślij do nas wiadomość e-mail:   s.feniuk@hurtowniatapicerska.pl.

Podsumowanie: Frezowanie w drewnie - możliwości frezowania cnc

Frezowanie CNC jest dokładniejsze od zwykłej frezarki. Prawidłowo ustawiony program pozwala nam uniknąć wielu błędów. Tutaj nie musisz się martwić o to, że zadrży Ci ręka. Jeżeli nie stać Cię dzisiaj na profesjonalne urządzenie CNC, zdecyduj się na outsourcing. Zlecając usługi na zewnątrz, wiele zyskujesz. Stwórz razem z nami sieć rzetelnych kontaktów biznesowych.

*Autopromocja.

Polecane produkty

Polecane artykuły

Gdzie można kupić dobre materiały do szycia?

Gdzie można kupić dobre materiały do szycia?

25-09-2020
Znalezienie dobrego materiału do szycia to spore wyzwanie, szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z robótkami ręcznymi. Czy wiesz, na co zwrócić uwagę, by dokonać właściwego wyboru? Sprawdź, gdzie kupić tkaniny, które spełnią Twoje oczekiwania.
Jak wyczyścić meble tapicerowane - domowe sposoby

Jak wyczyścić meble tapicerowane - domowe sposoby

09-10-2020
Czyszczenie tapicerki meblowej wcale nie musi być trudne. Wystarczy sięgnąć po stare sprawdzone triki stosowane przez nasze babcie, by uzyskać zadowalające efekty. Zobacz, jak wyczyścić meble tapicerowane domowymi sposobami, by przywrócić ich świetność.
Jak wybrać najlepszy materac, by spać spokojnie?

Jak wybrać najlepszy materac, by spać spokojnie?

27-11-2020
Materac do spania to produkt, który wymaga rozwagi. Nie kupuj go pod wpływem emocji. Nie daj się zwieść sprzedawcy. Przetestuj go sam. Każdy z nas jest inny. Tutaj ma to ogromne znaczenie. Jeśli podejmiesz niewłaściwą decyzję, zamienisz przyjemność w torturę. Sprawdź, jak wybrać...