Jak wybrać frez do grawerowania CNC?

28-11-2022

Grawerowanie CNC zwiększa walory estetyczne wyrobów wykonanych z różnych materiałów. Grawer ułatwia produkcję spersonalizowanych przedmiotów. Świetnie się sprawdza w różnych branżach. Warto z niego skorzystać, jeśli chcesz wyróżnić swoją firmę na rynku. Frez do grawerowania CNC powinien być dopasowany do surowca, który poddajesz obróbce.

Grawerowanie CNC

Grawerowanie CNC zwiększa jakość oraz trwałość wyrobów. Do tego typu pracy używa się frezów o rozmaitej geometrii. Prawidłowy dobór akcesoriów sprawia, że grawer jest wyraźny. Elementy dekoracyjne wykonuje się na rozmaitych powierzchniach. 

W trakcie pracy operator korzysta z nowoczesnej maszyny oraz specjalistycznego oprogramowania. Komputerowe techniki skutecznie eliminują błędy, które popełniamy w trakcie pracy manualnej. Dzięki nim każdy nawet najbardziej skomplikowany wzór jest starannie wykonany.

Frezy trzpieniowe do grawerowania drewna

Frezy trzpieniowe doskonale sprawdzą się w zakładzie stolarskim. Z ich pomocą wykonasz rozmaite wzory oraz napisy. Tego typu akcesoria zapewniają większą precyzję wykonania niż proste modele. Nadają się do płaskorzeźb, rowków i nacięć. 

Frezy trzpieniowe produkuje się z węglika spiekanego VHM albo HM. Poleca się je do grawerowania drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Do wyboru modele o różnym kącie nachylenia ostrza. Frezy wykonane z węglika spiekanego są bardzo wytrzymałe, nie kruszą się ani nie tępią. Warto w nie zainwestować, by cieszyć się bezawaryjną pracą przez długi czas.

Frezy do grawerowania CNC

Niektóre frezy mają uniwersalne zastosowanie. Można je wykorzystać grawerowania drewna, materiałów drewnopochodnych oraz aluminium. Przed zakupem należy się upewnić, że wybrane akcesoria będą pasować do urządzenia CNC, które posiadamy.

Grawerowanie CNC - gdzie skorzystać z usług w województwie dolnośląskim?

W Pieńsku niedaleko niemieckiej granicy, znajduje się nowoczesny park maszynowy, w którym znajduje się nie tylko centrum obróbcze CNC, ale również krojownia usługowa. Pracownicy firmy TREND wykonają dla Ciebie digitalizację projektu i zajmą się kompleksową obróbką aluminium, drewna, materiałów drewnopochodnych oraz dibondu. Skontaktuj się z nami już dziś i poproś o wycenę. Wyślij do nas wiadomość e-mail:   s.feniuk@hurtowniatapicerska.pl.

Podsumowanie: Jak wybrać frez do grawerowania CNC?

Na rynku istnieje wiele rodzajów frezów. Wiele z nich nie nadaje się do grawerowania. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularny podział:

  • frez do drewna (do planowania płaszczyzn, stożkowe, kuliste do tworzenia rynien, proste do wyrównywania krawędzi),
  • frez do metalu oraz aluminium (silnikowe obrotowe z węglików i modele z węglików spiekanych),
  • frezy do grawerowania,
  • frez do obróbki 3D.

Akcesoria należy dopasować do rodzaju pracy, materiału oraz urządzenia, którym dysponujemy. W ten sposób uzyskamy satysfakcjonujący efekt.

*Autopromocja.

Polecane produkty

Polecane artykuły

Krojownia usługowa - precyzyjne wykroje na zamówienie

Krojownia usługowa - precyzyjne wykroje na zamówienie

21-03-2022
Krojownia usługowa to miejsce, w którym zlecisz wykroje na zamówienie. Jeśli w do tej pory, wszystko w Twojej firmie odbywało się ręcznie, nadszedł czas na automatyzację. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu, zminimalizujesz liczbę odpadów, podniesiesz jakość swoich produktów...
Jak wykonuje się cyfrowy druk na tkaninach?

Jak wykonuje się cyfrowy druk na tkaninach?

30-10-2020
Druk cyfrowy zapewni Twoim projektom świetną jakość. Dzięki niemu rozwiniesz swoją pasję, a także biznes. Zdobędziesz uznanie wśród rodziny, znajomych i klientów. Twoje wyroby staną się obiektem pożądania. Osoby, które obdarujesz spersonalizowanym upominkiem, będą wniebowzięte.