Jak wybrać materiały tapicerskie do biura?

25-09-2023

Wybór właściwego materiału na tapicerkę do biura wpływa zarówno na komfort pracowników, jak i ogólny wizerunek firmy. Odpowiednio dobrana tkanina w pewnym stopniu decyduje o pierwszym wrażeniu, które odnosi odwiedzający Twoje biuro klient. Przemyślany wybór może przyczynić się do poprawy efektywności i produktywności pracowników. W tym artykule przybliżymy różne typy materiałów nadających się do biura. Podpowiemy jak je dobrać do specyficznych potrzeb Twojego biura. Dzięki temu będziesz mógł podjąć świadomą decyzję, która przyniesie Ci długoterminowe korzyści.

 

Rodzaje materiałów tapicerskich - co nadaje się do biura?

 

Istnieje wiele rodzajów materiałów tapicerskich, które różnią się pod względem wytrzymałości, ceny, wyglądu i komfortu użytkowania. Skóra, zarówno naturalna, jak i sztuczna, to prawdziwy klasyk. Oferują one luksusowy wygląd oraz wytrzymałość. Skóra zwierzęca jest droższa. Wymaga systematycznej konserwacji, a także pielęgnacja.

 

Tkaniny obiciowe, takie jak plusz czy mikrofaza są dostępne w różnych kolorach. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne. Trafionym wyborem są też tkaniny hydrofobowe. Ich atutem jest łatwość czyszczenia. 

 

Materiały tapicerskie do biura - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Zanim wybierzesz odpowiedni materiał tapicerski, zwróć uwagę na specyfikę Twojego biura. Staranne rozpoznanie przestrzeni, w której pojawią się meble tapicerowane, decyduje o sukcesie. Rozmiar wnętrza, nasłonecznienie czy klimatyzacja mogą wpływać na trwałość i wygląd tapicerki. Istotne są też potrzeby Twojego zespołu. Jeżeli któryś z pracowników ma alergię np. na skórę, pamiętaj o tym. 

 

Styl pracy również ma znaczenie.  Pracownicy spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej? Tapicerka meblowa powinna być komfortowa i odporna na zużycie. Do Twojego biura często przychodzą klienci? Rozważ siedziska z Twoim logo. Brandowaną tkaninę kupisz w naszej hurtowni tapicerskiej.

 

Wytrzymała tkanina tapicerska do biura - jak ją wybrać?

Wytrzymałość tkaniny to najważniejsze kryterium zakupowe. Test Martindale'a jest standardowym miernikiem wytrzymałości tkanin na ścieranie - im wyższy wynik, tym bardziej tkanina jest odporna na zużycie. W środowisku biurowym, gdzie meble są intensywnie używane, wybór tapicerki z bardzo dużą liczbą cykli będzie dobrym posunięciem. Zwróć też uwagę na odporność materiału na plamy, promieniowanie UV oraz zabrudzenia. Każda tkanina ma swoje unikalne właściwości, dlatego warto skonsultować się z ekspertem, który pomoże Ci zrozumieć, który produkt będzie odpowiedni dla Twojego biura.

 

Podsumowanie: Jak wybrać materiały tapicerskie do biura?

Podsumowując, wybór tapicerki do biura jest procesem, który wymaga starannej analizy różnych czynników, takich jak typ materiału, potrzeby biura, trwałość materiału oraz koszty. Znajomość tych zagadnień pomoże Ci podjąć świadomą decyzję, która przyniesie Ci długofalowe korzyści. Pamiętaj, że każde biuro powinno odzwierciedlać kulturę firmy, styl pracy zespołu oraz oczekiwania klientów. Dlatego zawsze warto skonsultować swój wybór ze specjalistą. 

 

Masz jakieś pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami już dziś. Wyślij do nas wiadomość e-mail.

Polecane produkty

Polecane artykuły

Co to są tkaniny hydrofobowe?

Co to są tkaniny hydrofobowe?

14-11-2022
Tkaniny hydrofobowe to dobry wybór do domu, lokalu gastronomicznego czy budynków użyteczności... Więcej
Gdzie kupić i jak dobrać odpowiednią piankę tapicerską?

Gdzie kupić i jak dobrać odpowiednią piankę tapicerską?

05-10-2020
Wybór odpowiedniej pianki tapicerskiej gwarantuje komfortowy wypoczynek i spokojny sen. Ponadto,... Więcej