Korzyści z zastosowania fizeliny w tapicerce meblowej

10-06-2024

Flizelina to włóknina polipropylenowa. W trakcie produkcji wykorzystuje się technologię spunbond. Polega ona na tworzeniu wytrzymałych włóknin nietkanych. Włókna są ze sobą ściśle połączone. Pominięty jest tu proces przędzenia.  Włókniny są odporne na rozdarcia i nierozciągliwe.

 

Co to jest flizelina?

 

Flizelinę nazywa się inaczej wigofilem. Wykorzystuje się ją nie tylko w meblarstwie, ale również w krawiectwie, ogrodnictwie czy we florystyce. Na rynku są dostępne różne rodzaje flizeliny. Dużym atutem flizeliny jest to, że się nie strzępi. Z jej pomocą zabezpieczysz przed szkodnikami w ogrodzie Twoje rośliny oraz poprawisz walory mebli. Ten materiał ma wiele twarzy. Warto go mieć pod ręką. Na dodatek jego cena jest niska. Taki wydatek nie zrujnuje Twojego domowego budżetu.

 

Flizelina - poznaj jej rodzaje

 

Flizelina jest dostępna w różnych gramaturach (15-180 g/m3).  NIezależnie od tego paramateru jest bardzo cienka. Zazwyczaj nie przekracza 1 mm. Włókniny o najmniejszej gramaturze są bardzo miękkie. Mogą się mechacić. Z kolei te najcięższe są bardzo twarde. 

 

Czym charakteryzuje się flizelina?

 

Włóknina polipropylenowa jest miękka w dotyku. Jest ceniona za bardzo wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo wigofil się nie gniecie. To bardzo ułatwia pracę. Z pomocą flizeliny zadbasz o walory estetyczne Twoich wyrobów. 

O czym jeszcze warto powiedzieć na temat flizeliny? Włóknina jest trudnopalna. W trakcie kontaktu z ogniem topi się, dlatego nie należy jej prasować. Pomimo tego, że włókna są ze sobą ściśle połączone, wigofil bardzo dobrze przepuszcza powietrze oraz parę wodną. 

 

Do czego wykorzystuje się flizelinę?

 

Z flizeliny produkuje się torby reklamowe oraz pokrowce. Wigofil brandowany zwiększy rozpoznawalność Twojej marki. Z jego pomocą dotrzesz do nowych odbiorców, którzy w przyszłości mogą stać się Twoimi klientami. Torbę z logo Twojej firmy warto ze sobą zabrać na targi czy spotkania networkingowe.

Tapicerzy wykorzystują flizelinę jako tkaninę podbiciową. Umieszczają ją na spodzie siedzisk: krzeseł, puf, foteli czy kanap. Wigofil przydaje się też w produkcji łóżek tapicerowanych. Dzięki takiej warstwie poślizgowej łatwiej jest nałożyć pokrowiec na mebel, by potem go naciągnąć i przytwierdzić do stelaża. Włóknina jest zatem niezwykle funkcjonalna, a przy okazji podnosi walory estetyczne mebli tapicerowanych. 

Flizelina skutecznie chroni rośliny przed zmarznięciem. Warto ją wykorzystać wiosną, gdy temperatury są jeszcze nieprzewidywalne. Z jej pomocą zadbasz o Twoje plony, a Twoja praca nie pójdzie na marne.

Z flizeliny medycznej produkuje się maseczki ochronne oraz odzież ochronną, która jest wykorzystywana w przychodniach i w szpitalach. Na koniec dodajmy, że wigofil docenili również budowlańcy. Używają jej jako warstwy izolacyjnej. Czy znasz jeszcze inne zastosowania włókniny polipropylenowej? 

 

Podsumowanie: Korzyści z zastosowania fizeliny w tapicerce meblowej

 

Bliski Ci jest trend EKO? Zastanawiasz się, czy flizelina jest dobrym wyborem? Nie musisz się obawiać, że zanieczyścisz środowisko. Po pierwsze wigofil możesz wyczyścić i używać go przez długi czas. Po drugie propylen jest pozbawiony szkodliwych substancji. Po trzecie: Polipropylen nadaje się do recyclingu. Jest biodegradowalny. Uspokoiliśmy Cię? Mam nadzieję, że tak!

Którą flizelinę wybierzesz?

Zadbaj o komfort pracy.

Polecane artykuły

 Co daje flizelina w maseczkach?

Co daje flizelina w maseczkach?

08-02-2021
W dobie pandemii koronowirusa flizelina stała się jeszcze bardziej popularna. Zaczęto ją... Więcej
Jaka flizelina na maseczki?

Jaka flizelina na maseczki?

23-04-2021
Flizelina to materiał często wykorzystywany przez tapicerów oraz krawcowe. Z jej pomocą... Więcej

Do czego służy flizelina?

05-02-2021
Flizelina to uniwersalny materiał wykorzystywany przez specjalistów w wielu branżach.... Więcej