Jak wybrać odpowiedni zszywacz?

20-07-2022

Zszywacz służy do mocowania rozmaitych materiałów. Z jego pomocą instaluje się nie tylko tkaniny obiciowe, ale również panele, dachówki bitumiczne, folie czy listwy przypodłogowe. Funkcjonalne narzędzie ułatwi pracę rzemieślnikom, fachowcom z różnych branż oraz majsterkowiczom. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni model.

Kilka słów o zszywaczach z funkcją wbijania sztyftów

Do mocowania paneli oraz wyrobów drewnianych albo materiałów drewnopochodnych najczęściej używa się sztyftów. Niektóre zszywacze umożliwiają taki montaż. Narzędzie przeznaczone dla profesjonalistów są nieco droższe od zwykłych modeli, ale dodatkowe udogodnienia sprawiają, że koszty szybko się zwracają. Zakup takich akcesoriów jest opłacalny tylko wtedy, gdy często wykonujemy takie montaże.

Zszywacze - co powinieneś wiedzieć o ich zasilaniu?

Zszywacze dostępne na rynku mają różne systemy zasilania. Ręczne modele polecamy majsterkowiczom oraz rzemieślnikom, którym zależy na precyzji wykonania. W tym przypadku zszywki są rozpędzane przez siłę sprężystości. Ich rodzaj należy dopasować do typu narzędzia. Na korzyść manualnych akcesoriów przemawia niska cena, mała masa oraz prosta konstrukcja. Do ich wad należy zaliczyć wolne tempo pracy i ograniczenia związane z brakiem możliwości mocowania materiałów o większej gęstości.

Producenci oferują również zszywacze elektryczne, które są bardziej wydajne od ręcznych. Możesz ich użyć do powierzchni o średnim stopniu twardości. Na korzyść tych narzędzi przemawia szybsze tempo pracy. To ciekawa propozycja dla dekarzy, amatorów czy tapicerów. Co ciekawe, bateria wystarcza na długo. Niestety energia zszywki jest mała.

Najbardziej wydajne są zszywacze pneumatyczne. Z ich pomocą możesz wbijać nawet 1500 zszywek w ciągu 60 sekund. To idealne rozwiązanie dla tapicerów pracujących w fabrykach mebli, którzy często pracują na akord. Narzędzia tego typus są elastyczne, dzięki czemu można ich użyć do realizacji rozmaitych projektów. Niestety są one bardzo drogie, a skomplikowana budowa zwiększa ryzyko usterek.

Taker - jak wybrać odpowiedni?

Przed zakupem zastanów się, do czego będzie Ci potrzebny taker. Jak często będziesz z niego korzystać? Jeśli będziesz go sporadycznie używać, powinien Ci wystarczyć zszywacz ręczny. Pneumatyczne modele polecamy profesjonalistom. Znajomość własnych potrzeb pomoże Ci zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, którą będziesz mógł przeznaczyć na własne przyjemności.

Podsumowanie: Jak wybrać odpowiedni zszywacz?

Pamiętaj, że zszywki powinny być idealnie dopasowane do magazynku. W przeciwnym razie zszywacz nie będzie prawidłowo działać. Osprzęt należy dostosować również do materiałów, których używamy w trakcie pracy. Na przykład zszywki z cienkim grzbietem będą idealne do instalacji folii i cienkich tkanin.

Jeśli szukasz zszywaczy ręcznych lub innych akcesoriów niezbędnych do tapicerowania, skontaktuj się z nami. W hurtowni tapicerskiej Trend znajdziesz wiele narzędzi oraz dodatków dopasowanych do potrzeb majsterkowiczów, a także rzemieślników. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na naszą stronę internetową lub wyślij do nas e-mail. Szybko odpowiemy na każde pytanie. Z przyjemnością doradzimy i przeprowadzimy Cię przez cały proces zakupowy. Zapewniamy sprawną realizację zamówień oraz błyskawiczną wysyłkę.

Polecane artykuły

Ile kosztuje tapicerowanie mebli?

Ile kosztuje tapicerowanie mebli?

02-10-2020
Samodzielna wymiana tapicerski w domowym zaciszu, a może skorzystanie z usług tapicera? Poznaj... Więcej
Gdzie kupić i jak dobrać odpowiednią piankę tapicerską?

Gdzie kupić i jak dobrać odpowiednią piankę tapicerską?

05-10-2020
Wybór odpowiedniej pianki tapicerskiej gwarantuje komfortowy wypoczynek i spokojny sen. Ponadto,... Więcej
Tapicer samochodowy - czym się zajmuje?

Tapicer samochodowy - czym się zajmuje?

26-10-2020
Tapicer samochodowy to poważany zawód na rynku pracy. Renowacja tapicerki w pojeździe wymaga... Więcej