Laser CNC - do czego się wykorzystuje?

21-11-2022

Laser CNC zwiększa jakość produktów. Dzięki niemu optymalizacja produkcji staje się łatwiejsza. Cięcie różnych materiałów zajmuje mniej czasu oraz jest bardziej precyzyjne. Z jego pomocą można w krótkim czasie wyciąć przeróżne kształty. To idealne rozwiązanie zarówno dla indywidualnych projektów, jak i masowej produkcji.

Laser CNC - jak działa?

Lasery CNC są sterowane komputerowo. Osoba odpowiedzialna za obsługę urządzenia steruje głowicą, która emituje wiązkę lasera na wybrany fragment metalu, drewna, sklejki czy dibondu. Takie cięcie jest bardziej dokładne niż ręczne. Precyzja sięga aż 0,1 mm. Taki wynik trudno jest osiągnąć większości ludzi. 

Obróbka tego typu zmniejsza też zużycie surowców. W ten sposób z jednego kawałka uzyskujemy więcej elementów niż w przypadku tradycyjnej produkcji. Optymalizacja kosztów w przedsiębiorstwie to jeden z celów, który chce osiągnąć każdy właściciel firmy. Technologia CNC to pierwszy krok do osiągnięcia dobrych wyników. 

Laser CNC - co zrobić z wyciętymi częściami?

Korzystanie z innych narzędzi do cięcia wymaga od pracowników dodatkowej pracy, np. wyrównania wszystkich nierówności. Dzięki laserom CNC możesz raz na zawsze o tym zapomnieć. Wszystkie krawędzie są gładkie i idealnie równe. Z takiego rozwiązania powinni skorzystać nie tylko przedsiębiorcy, ale również artyści. Obróbka CNC to nie tylko cięcie, ale również frezowanie czy grawerowanie. Wszystkie te usługi są dostępne w centrum obróbczym Trend.

Laser CNC - co zrobić, jeśli nie stać Cię na jego zakup?

Zakup lasera CNC może okazać się sporym obciążeniem dla firmowego budżetu w dobie szalejącej inflacji oraz recesji. Dobrym pomysłem w tych niepewnych czasach jest nawiązanie współpracy z rzetelnymi partnerami biznesowymi. Outsourcing staje się coraz bardziej popularny. Rozważ tę opcję i skontaktuj się z nami już dziś. Wyślij do nas wiadomość s.feniuk@hurtowniatapicerska.pl. Przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną wycenę, zdigitalizujemy projekt oraz zajmiemy się kompleksową obróbką aluminium, drewna, materiałów drewnopochodnych lub dibondu.

Podsumowanie: Laser CNC - do czego się wykorzystuje?

Nowoczesne lasery CNC są zbudowane z:

  • głowicy laserowej, 
  • źródła emitującego wiązkę, 
  • korpusów, 
  • reduktora,
  • stołu.

W ich skład wchodzi też agregat, prowadnice, napęd, a także regulator ciśnienia tlenu i skrzynia na narzędzia. Obsługa urządzeń jest stosunkowo prosta. Po odbyciu szkolenia operator jest w stanie z niego bez problemu korzystać. Parametry cięcia wszystkich materiałów znajdują się w systemie. Dzięki temu łatwiej jest uniknąć pomyłki. Zapraszamy do skorzystania z technologii bezpiecznej dla środowiska.

*Autopromocja.

Polecane produkty

Polecane artykuły

Krojownia usługowa - precyzyjne wykroje na zamówienie

Krojownia usługowa - precyzyjne wykroje na zamówienie

21-03-2022
Krojownia usługowa to miejsce, w którym zlecisz wykroje na zamówienie. Jeśli w do tej pory, wszystko w Twojej firmie odbywało się ręcznie, nadszedł czas na automatyzację. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu, zminimalizujesz liczbę odpadów, podniesiesz jakość swoich produktów...
Czy można nawiązać stałą współpracę z hurtownią Trend?

Czy można nawiązać stałą współpracę z hurtownią Trend?

10-05-2021
Tapicerzy współpracują z różnymi dostawcami, by zwiększyć atrakcyjność swojej oferty oraz sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom swoich klientów. Zazwyczaj wybierają kilka hurtowni, w których zaopatrują się w tkaniny, pianki meblowe czy narzędzia tapicerskie....