Materiał tapicerski volkswagen - oryginalny czy zamiennik?

03-06-2022

Materiał tapicerski przeznaczony do volkswagena wcale nie musi być drogi. Bardzo często zamienniki są równie dobre, co oryginalne produkty. Ich zaletą jest niższa cena. Tkaniny welurowe doskonale wpisują się w tę stylistykę. Sprawdź, co wybrać, by odnowić wnętrze pojazdu.

Materiał tapicerski volskwagen - jaką tkaninę samochodową wybrać?

Do volkswagena polecamy tkaniny samochodowe w odcieniach szarości, beżu oraz czerni. Nasze sztandarowe produkty materiały SAM 01, SAM 02, SAM 03, SAM 04, a także materiały SAM 189 zdobyły uznanie wśród polskich i zagranicznych tapicerów. Korzystają z nich również indywidualni klienci. W naszej ofercie znajdziesz wiele elastycznych materiałów, które będą pasować do Twojego pojazdu. Aby wybrać najlepszy, zamów próbki. Wymienione wyżej materiały nadają się na podsufitkę i do tapicerowania boczków.

Materiał tapicerski volskwagen - jak go przykleić?

Do klejenia tkanin samochodowych polecamy dwa kleje tapicerskie: Bonaterm A-plus i Bonaterm AS BT. Pierwszy z nich aplikuje się z pomocą pędzla, do drugiego potrzebny jest pistolet pneumatyczny. Funkcjonalne narzędzie przydaje się też w trakcie malowania czy lakierowania. To praktyczne akcesorium dla rzemieślników i majsterkowiczów. Niektórzy do mocowania materiałów używają też spinek samochodowych. Dzięki nim tapicerka samochodowa jest precyzyjnie wykończona.

Materiał tapicerski volkswagen - wykładzina samochodowa i materiały wygłuszające

Wykładziny samochodowe służą do wykończenia podłogi oraz bagażnika. Podnoszą one walory estetyczne pojazdu i skutecznie chronią go przed poważnymi uszkodzeniami. Warto systematycznie monitorować jej stan, by w porę wychwycić usterki w pojeździe. Regularne odkurzanie materiału ułatwia utrzymanie porządku, a także wydłuża jego żywotność.

Jeśli w trakcie jazdy przeszkadza Ci nadmierny hałas, pomyśl o wygłuszeniu. Trudnopalna pianka samoprzylepna redukująca dźwięki oraz mata bitumiczna to produkty, które powinny Cię zainteresować. Dzięki nim zminimalizujesz liczbę rozpraszaczy na drodze. Będzie łatwiej Ci się skupić i w porę zareagować w trasie. W ten sposób możesz uniknąć wypadku.

Podsumowanie: Materiał tapicerski volkswagen - oryginalny czy zamiennik?

Niektórzy uważają, że korzystanie z zamienników to profanacja, my sądzimy, że to rozwaga. Jeśli tkanina jest dobrej jakości, niczym nie ustępuje oryginalnej tapicerce. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na inne cele lub na własne przyjemności. W końcu Tobie też się coś należy. Pomyśl o tym i zrób sobie przyjemność. Zasługujesz na to.

Oferta materiałów tapicerskich do volkswagena jest spora. Wiele z nich możesz wykorzystać do samodzielnej obróbki. Jeśli brakuje Ci pewności, że sobie poradzisz z tym zadaniem, lepiej skorzystaj z usług tapicera. Rzemieślnikom proponujemy również Alicante Extra z perforacją lub bez. Imitacja oryginalnej alcantary pięknie się prezentuje nie tylko na podsufitce czy boczkach, ale również na siedziskach.

Polecane artykuły

Tapicer samochodowy - czym się zajmuje?

Tapicer samochodowy - czym się zajmuje?

26-10-2020
Tapicer samochodowy to poważany zawód na rynku pracy. Renowacja tapicerki w pojeździe wymaga... Więcej
Jak obszyć kierownice samochodową?

Jak obszyć kierownice samochodową?

02-11-2020
Staranne obszycie kierownicy samochodowej sprawia, że samochód prezentuje się pięknie.... Więcej
Jaki klej do podsufitki?

Jaki klej do podsufitki?

16-11-2020
Zakup odpowiedniego kleju do podsufitki przyspiesz Twoją pracę. Pomoże Ci trwale... Więcej