Nadruk na tkaninach - jaka technologia?

12-12-2022

Nadruk na tkaninie wykonuje się przy pomocy sitodruku lub sublimacji. Cyfrowy nadruk doskonale się sprawdza w produkcji tekstyliów. Dzięki niemu można wyprodukować materiały z indywidualnym wzorem w dowolnej ilości i uniezależnić się od dotychczasowych dostawców. To interesująca opcja na wypadek kryzysu na rynku tkanin.

Czym jest druk sublimacyjny?

Technologia ta wykorzystuje zjawisko sublimacji. Najpierw wzór jest drukowany na papierze transferowym. Później pod wpływem wysokiej temperatury obraz jest przenoszony na wybraną tkaninę. Do produkcji tkanin używa się specjalistycznych tuszy, które są odporne na promieniowanie UV oraz bardzo wytrzymałe. Barwniki przenikają głęboko w strukturę włókien. Gotowe materiały nadają się do prania w pralce. Najlepiej ustawić temperaturę na 30 stopni C. Odradzamy stosowanie agresywnych detergentów.

Co wpływa na jakość druku sublimacyjnego?

W trakcie drukowania temperatura osiąga ok. 200 stopni Celsjusza. Gorąca prasa dociska materiał maksymalnie przez 60 sekund. Na efekt w największym stopniu wpływa tkanina. Im więcej poliestru w składzie, tym lepsza jakość. Zalecany minimalny skład to 70%.

Co przemawia na korzyść druku sublimacyjnego?

Jednym z największych atutów druku sublimacyjnego jest wytrzymałość. Barwne tusze stanowią spójną całość z tkaniną. Nadruku nie można ani zdrapać, ani odkleić. Bezzapachowe barwniki są bezpieczne dla małych dzieci oraz alergików. Tekstylia są odporne na zróżnicowane warunki atmosferyczne. Perfekcyjnie się sprawdzają w trakcie mrozów i upałów.  Kolejną zaletą jest niski nakład. Nie musisz zamawiać od razu całej rolki.

Nadruk na tkaninach - gdzie skorzystać z usług?

W nowoczesnym parku maszynowym Trend zamówisz tkaniny z indywidualnym wzorem. Na Twoje życzenie przygotujemy z nich spersonalizowane wykroje zgodnie z Twoimi wytycznymi. Jeśli w Twojej firmie przydałoby się urządzenie CNC, zleć nam obróbkę CNC różnych materiałów. Skontaktuj się z nami i poznaj więcej szczegółów. Wyślij do nas wiadomość e-mail:   s.feniuk@hurtowniatapicerska.pl.

Podsumowanie: Nadruk na tkaninach - jaka technologia?

Wydaje się, że nadruk na tkaninach technologią sublimacji to aktualnie jedno z najlepszych rozwiązań. Indywidualne wzory pomagają wyróżnić markę na rynku. Dzięki nim stworzysz oryginalną aranżację, która stanie się prawdziwym powodem do dumy. 

Czy wiesz już jaki motyw wykorzystasz w Twoim domu lub w przedsiębiorstwie?

*Autopromocja.

Polecane artykuły

Co to jest sublimacja?

Co to jest sublimacja?

16-10-2020
Sublimacja to technologia, która gwarantuje trwałość nadruku. Dzięki niej jest możliwe... Więcej
Jak wydrukować zdjęcie na tkaninach?

Jak wydrukować zdjęcie na tkaninach?

11-01-2021
Indywidualny wzrór na tkaninie to świetna propozycja dla osób, które tworzą własny styl, a... Więcej