Ból pleców od ciągłego siedzenia? Fotel masujący to rozwiązanie dla Ciebie

22-07-2023

Treść sponsorowana

Praca zdalna, wiele godzin spędzonych w biurze, a potem odpoczynek na kanapie ? to idealne połączenie, jeśli chcesz nabawić się bólu pleców. Niestety wielu z nas już na niego cierpi. I chociaż jednym z głównych czynników jest brak ruchu, to duży wkład w to ma również nieodpowiednia postawa, a nawet miejsce pracy niezgodne z wytycznymi BHP. Sprawdź, w jaki sposób możesz zaradzić bolącym plecom, jakie gadżety mogą okazać się niezwykle pomocne i co zrobić, żeby zaradzić temu problemowi w przyszłości.

Ból pleców od pracy siedzącej? To jedna z najpowszechniejszych dolegliwości!

Nikogo już nie dziwi, gdy ktoś z naszego otoczenia skarży się na ból pleców. Siedzenie przez wiele godzin w ciągu dnia osłabia nasze mięśnie (w szczególności brzucha i pośladków), które są odpowiedzialne za podtrzymywanie kręgosłupa. To sprawia, że plecy przejmują ich rolę. W efekcie mięśnie pleców są bardziej obciążone, co objawia się bólem, sztywnością i dyskomfortem przy wykonywaniu nawet najprostszych czynności.

Akcesoria na ból pleców? Poznaj gadżety, które rozluźnią twoje plecy

W pracy rzadko kiedy masz możliwość oderwać się od swoich obowiązków, żeby przeznaczyć czas na aktywność fizyczną większą niż krótki spacer do łazienki lub do kuchni po kolejną kawę. Na szczęście, są dostępne świetne akcesoria, które możesz wykorzystać nawet podczas wielogodzinnego siedzenia!

Mata lub fotel masujący

Dla osób pracujących w pozycji siedzącej świetnym wyborem okaże się mata do masażu, a nawet cały fotel masujący. Takie gadżety pozwalają rozluźnić plecy bez ruszania się z fotela. Wystarczy, że uruchomisz matę lub fotel za pomocą jednego przycisku na pilocie i od razu poczujesz jak wibracje rozluźniają plecy, odcinek lędźwiowy, a nawet mięśnie pośladków.

Sprawdź ranking najlepszych foteli masujących i mat do masażu przygotowany przez naszego parnera Rankingi.net ? z pewnością znajdziesz model na każdy budżet, który pomoże ci się zrelaksować i rozluźnić plecy.

Pas rozgrzewający na kręgosłup

Na ból pleców (i to różnego pochodzenia) możesz sięgnąć również po pas termiczny, czyli specjalny przyrząd medyczny, który ma za zadanie rozgrzewać mięśnie, poprawiać przepływ krwi, odżywiać i dotleniać tkanki.

Możesz sięgnąć po model w pełni z naturalnego materiału (np. owcza wełna) lub po pas syntetyczny z rozgrzewającym magnesem czy turmalinem. Z pewnością przyniesie ulgę podczas wielogodzinnego siedzenia w jednej pozycji.

Piłki do rozluźniania pleców

Jeśli chcesz zapobiec bólowi pleców, zawsze powinieneś mieć przy sobie piłkę do masażu. Dostępne są produkty, które są całkowicie gładkie, mają wypustki lub przypominają dwie piłeczki złączone ze sobą.

Niezależnie od tego, po jaką sięgniesz, piłeczki pomagają zmniejszyć napięcie mięśni, uspokoić układ nerwowy, a także pomagają dotlenić i odżywić mięśnie, dzięki poprawieniu krążenia krwi. Co ciekawe, piłeczka rozluźniająca plecy może również pomóc Ci w poprawie postawy twojego ciała. Odpowiednie używanie piłeczki pomoże ci nie tylko rozluźnić mięśnie, ale również je wzmocnić czy popracować nad świadomością swojego ciała.

Ćwiczenia na ból pleców ? o jakich warto pomyśleć?

Na aktywność fizyczną i regularny ruch w ciągu dnia mamy coraz mniej czasu. Jeśli jednak chcesz wzmocnić swój kręgosłup i uniknąć nawrotów w przyszłości, ćwiczenia okażą się niezbędne. Na jakie typy aktywności w szczególności warto zwrócić uwagę?

  • Regularne spacery ? spacer wydaje się być zbyt łagodną aktywnością na wzmocnienie kręgosłupa, ale jak się okazuje, świetnie aktywizuje mięśnie głębokie i pomaga zadbać o prawidłową postawę ciała!
  • Ćwiczenia wzmacniające na brzuch i pośladki ? tego typu ćwiczenia są zbawienne dla prawidłowego podtrzymywania kręgosłupa, dzięki czemu odciążamy odcinek lędźwiowy i zmniejszamy ból w przyszłości.
  • Rozciąganie i joga ? regularne wykonywanie asanów na kręgosłup pomaga zwiększyć elastyczność jego i otaczających go mięśni. Dzięki temu ciało stanie się bardziej elastyczne, odporne na urazy i przeciążenia, a twoja postawa ciała z czasem się poprawi.

Nie bój się pomocy profesjonalisty ? gdzie szukać pomocy z bólem pleców?

Jeżeli działanie na własną rękę nie przynosi ci efektów, a nawet powoduje pogłębienie bólu pleców, musisz wybrać się do specjalisty ? osteopaty, rehabilitanta, fizjoterapeuty lub lekarza rodzinnego. Nie bój się szukać przyczyn bólu u specjalistów. Jest to wręcz wskazane.

Odpowiedni specjalista z pewnością poinstruuje cię, jakie ćwiczenia i w jaki sposób wykonywać oraz jak zamienić swój styl życia, aby ból pleców odszedł w zapomnienie.

Podsumowanie

Ból pleców to jednak z najczęstszych dolegliwości, na które cierpią osoby prowadzące siedzący tryb życia. Możesz jednak walczyć z tym problemem na wiele sposobów m.in. łagodząc ból za pomocą specjalnych mat i foteli do masażu, a także dbając o odpowiedni poziom aktywności fizycznej na co dzień. Pamiętaj, że przewlekły ból kwalifikuje się do wizyty u specjalisty. Nie warto z tym zwlekać, gdyż może z czasem przerodzić się w poważne i nieodwracalne zwyrodnienia i uszkodzenia kręgosłupa.

Polecane artykuły

Fotel uszak - jaką tkaninę meblową wybrać, by stworzyć stylowe wnętrze?

Fotel uszak - jaką tkaninę meblową wybrać, by stworzyć stylowe wnętrze?

07-02-2022
Fotel uszak to jeden z najczęściej wybieranych modeli w ostatnich latach. Wygodne siedziska... Więcej
Jak pielęgnować fotel uszak?

Jak pielęgnować fotel uszak?

30-11-2020
Tapicerowany fotel uszak wygląda okazale. Dzięki niemu wnętrze staje się bardziej przytulne.... Więcej