Tapicerowanie mebli dziecięcych - Bezpieczeństwo przede wszystkim

15-01-2024

Wybór mebli dla najmłodszych członków rodziny to zawsze trudne zadanie. Meble tapicerowane zapewniają komfort i zwiększają walory estetyczne. W tym artykule przyjrzymy się kwestii bezpieczeństwa. Podpowiemy też, jak o nie dbać. Poznaj naszą publikację i dowiedz się, jaką tkaninę meblową wybrać.

 

Jak wybrać meble tapicerowane do pokoju dziecięcego?

 

Mebel tapicerowany, podobnie jak każdy inny element wyposażenia pokoju dziecięcego, musi być przede wszystkim bezpieczny. Dzieci są ciekawe świata i często meble stają się ich placem zabaw. W skrajnych przypadkach mogą nawet gryźć lub lizać tapicerkę. Z tego powodu materiał, z którego jest wykonana tapicerka, musi być wolny od szkodliwych substancji, a także być wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać tak intensywną eksploatację. Ponadto, dzieci są często bardziej podatne na alergie, więc materiał musi być hipoalergiczny.

 

Wybór właściwych materiałów tapicerskich

 

Wybierając materiały tapicerskie na meble dziecięce, musimy brać pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, materiał powinien być trudnopalny. Aby to zweryfikować, wystarczy zapytać sprzedawcę o stosowny certyfikat. Dlaczego jest to takie istotne? Maluchy mogą być nieświadome zagrożeń, które prowadzą do pożaru. 

 

Odporność na zabrudzenia i łatwość czyszczenia to kolejny ważny aspekt.  Dzieci często rozlewają napoje czy kruszą jedzenie. Materiał, który łatwo wchłania plamy, w krótkim czasie stanie się nieestetyczny oraz niehigieniczny. 

 

Tkaniny trudne w utrzymaniu czystości lub wykonane z kiepskiej jakości materiałów przyczyniają się do wywołania reakcji alergicznych. Niektóre materiały tapicerskie są bardziej alergenne niż inne. Pamiętajmy, że skóra najmłodszych jest często bardziej wrażliwa od naszej. 

 

Bezpieczne meble tapicerowane

 

Struktura i konstrukcja mebli tapicerowanych mają duże znaczenie. Meble powinny być starannie wykonane oraz stabilne. Ostre krawędzie czy wystające elementy powinny być zaokrąglone lub zabezpieczone. Dzięki temu można zapobiec wielu obrażeniom. 

 

W pokoju dziecięcym doskonale sprawdzą się meble piankowe. Produkuje się je z pianki tapicerskiej. Możesz na nie uszyć pokrowiec z mikrofazy lub z innej tkaniny z wybranym przez Ciebie wzorem. W naszej drukarni tkanin wydrukujemy dla Ciebie dowolną grafiką na jednym z dostępnych materiałów.

 

Czyszczenie tapicerki w pokoju dziecięcym

 

Czyszczenie tapicerki wpływa na bezpieczeństwo dzieci. Systematycznie czyszczenie zapewni, że tapicerka pozostanie wolna od alergenów, takich jak kurz i roztocza, które mogą wywoływać reakcje alergiczne.

 

W przypadku trudniejszych do usunięcia plam, warto zastanowić się nad profesjonalnym czyszczeniem. Upewnij się, że używane środki czystości są bezpieczne dla dzieci. Poza tym sprawdź w niewidocznym miejscu, czy wybrany przez Ciebie środek jest odpowiedni dla konkretnej tkaniny. W ten sposób zapobiegniesz uszkodzeniu tapicerki.

 

Podsumowanie i wezwanie do działania: Tapicerowanie mebli dziecięcych - Bezpieczeństwo przede wszystkim

 

Wybór odpowiednich materiałów, odpowiednia konstrukcja mebli, a także regularne tworzą bezpieczną, przyjazną przestrzeń dla naszych pociech. W naszej hurtowni tapicerskiej oferujemy  bogatą gamę materiałów tapicerskich odpowiednich dla dzieci. Poznaj już dziś naszą ofertę.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Wyślij do nas wiadomość e-mail.

Polecane artykuły

Tkaniny dziecięce - najnowsze trendy

Tkaniny dziecięce - najnowsze trendy

22-01-2021
Tkaniny dziecięce z własnym wzorem nadają aranżacji indywidualny charakter. Podkreślają... Więcej
Jak wyczyścić meble tapicerowane - domowe sposoby

Jak wyczyścić meble tapicerowane - domowe sposoby

09-10-2020
Czyszczenie tapicerki meblowej wcale nie musi być trudne. Wystarczy sięgnąć po stare... Więcej
Wygodne siedzisko do pokoju dziecięcego - wykonasz je samodzielnie

Wygodne siedzisko do pokoju dziecięcego - wykonasz je samodzielnie

15-01-2024
Pokój dziecięcy to wyjątkowe pomieszczenie ? musi być funkcjonalny i praktyczny, ale też... Więcej