Wykładziny samochodowe - jak ją wymienić w aucie?

19-12-2022

Kiedy ostatnio sprawdziłeś stan Twojej wykładziny samochodowej? Czy wiesz, że zniszczona wykładzina może doprowadzić do poważnych uszkodzeń Twojego pojazdu? Jeśli pojawi się wilgoć, z czasem podłoga może zacząć rdzewieć, a w skrajnych przypadkach mogą pojawić się dziury.

Wykładzina samochodowa - jak ją wymienić?

Zniszczoną wykładzinę samochodową możesz wymienić na nową albo używaną. Aby nie przepalać budżetu, możesz zdecydować się też na dobrej jakości zamiennik. Inwestowanie w dzisiejszych czasach w oryginalne tkaniny dla wielu staje się przejawem snobizmu. Po co przepłacać, jeśli możesz mieć wytrzymały produkt w niższej cenie?

Przemoczoną spleśniałą wykładzinę trzeba wymienić. W tym celu należy zdemontować fotele samochodowe oraz część plastikowych elementów. Później wykładzinę można wyciągnąć z samochodu i wymienić na nową.

Wykładzina do samochodu - wymienić ją samodzielnie czy u tapicera?

Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego, czy lubisz majsterkować i dysponujesz odpowiednimi umiejętnościami oraz czasem. Wymiana wykładziny do samochodu wymaga dłuższej chwili. Raczej nie zrobisz tego w ciągu 30 minut. Pamiętaj, że przed montażem nowego podłoża, dobrze jest obszyć. Dzięki temu unikniesz strzępienia nitek. Wnętrze pojazdu będzie się pięknie prezentować. W ten sposób poprawisz komfort jazdy, a także przedłużysz żywotność podłogi.

Wykładziny samochodowe - gdzie kupić?

Wykładziny samochodowe są dostępne w hurtowni tapicerskiej Trend. Oferujemy wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w utrzymaniu czystości zamienniki, które pasują do różnych marek samochodów. Do wyboru kolor czarny oraz szary. W ofercie są dostępne także:

Zapoznaj się  z naszym bogatym asortymentem i złóż swoje pierwsze zamówienie w naszym sklepie online.

Podsumowanie: Wykładziny samochodowe - jak ją wymienić w aucie?

Nie zawsze wilgotna wykładzina samochodowa wymaga wymiany. Czasem udaje się ją osuszyć. Pomocne w tym okazują papierowe ręczniki, a także żwirek, z którego korzystają koty, ponieważ doskonale chłonie nadmiar wody. Przydatne są też gazety. Należy je rozłożyć w aucie i pozostawić najlepiej na 24h. Niezbędne w tej sytuacji jest też wietrzenie pojazdu.

*Autopromocja.

Polecane artykuły

Dywaniki gumowe czy welurowe?

Dywaniki gumowe czy welurowe?

06-10-2020
Wybór dywaników samochodowych to duże wyzwanie szczególnie dla świeżych kierowców oraz... Więcej
Jak obszyć kierownice samochodową?

Jak obszyć kierownice samochodową?

02-11-2020
Staranne obszycie kierownicy samochodowej sprawia, że samochód prezentuje się pięknie.... Więcej