Marzysz o tym, żeby w końcu z radością wsiąść do samochodu i udać się w daleką podróż. Niestety za każdym razem, kiedy jesteś w aucie po przejechaniu kilku kilometrów masz dość. Czujesz jak narasta w Tobie napięcie. Stajesz się coraz bardziej zdenerwowany. Masz dość hałasu, a do pracy pozostało Ci jeszcze 15 minut drogi? Dowiedz się, jak poprawić komfort jazdy.
Na rynku samochodowym istnieje pewna zależność: im wyższa klasa pojazdu, tym lepsze wygłuszenie. Jaki z tego płynie wniosek? Komfort ma swoją cenę! Czujesz się zawiedziony? Niepotrzebnie!
Jeśli jeździsz autem średniej klasy, zaopatrz się w maty wygłuszające. Poświęć kilka godzin na pracę w garażu i popraw to, co niedoskonałe. Koszt materiałów wygłuszających jest uzależniony od efektu, który chcesz uzyskać.
Producenci samochodów oszczędzających na materiałach to prawdziwa zmora nas - kierowców, pasażerów, właścicieli pojazdów. Bardzo często wszystko wydaje się w porządku do momentu, w którym jeździsz zgodnie z przepisami. Przestrzegasz znaków w mieście.
Problem zaczyna się, gdy przekroczysz linię kończącą teren zabudowany i wciśniesz gaz do dechy. W tej chwili w Twoim aucie zaczynają narastać dźwięki wydawane przez opony, powietrze, silnik, a także deszcz czy kamienie znajdujące się na drodze. Taki koncert bardzo męczy. Trudno jest go słuchać przez długi czas.
Dużą popularnością wśród osób, które decydują się na wygłuszenie pojazdu, cieszą się maty biutumiczne. Te z warstwą aluminiową są bardziej odporne na wysokie temperatury. Bez obaw możesz je zamocować na silniku. Sceptycy tego rozwiązania podkreślają, że ten rodzaj materiału jest mało elastyczny. Na korzyść mat bitumicznych przemawia cena.
Zależy Ci na łatwiejszym montażu oraz lepszej jakości? Przygotuj się na większe wydatki i wybierz maty butylowe. Jeśli chcesz dodatkowo wzmocnić efekt wygłuszenia, zainwestuj w maty filcowe. W naszej hurtowni znajdziesz też samoprzylepną piankę wygłuszającą. Zamocuj ją np. na drzwiach pojazdu.
Przed zakupem materiałów wygłuszających upewnij się, że są one odpowiedniej grubości. Zbyt gruby element utrudni lub uniemożliwi ponowny montaż tapicerki. W takiej sytuacji poczujesz złość. Lepiej zatem dmuchać na zimne i eliminować takie zdarzenia.
Wygłuszenie montuje się do blachy, więc na początku zdemontuj wszystkie elementy tapicerki samochodowej, a następnie dokładnie wyczyść, osusz oraz odtłuść blachę. Im lepiej wykonasz te czynności, tym lepiej przymocujesz matę do podłoża. Zadbaj o to, by odstępy między poszczególnymi częściami maty były jak najmniejsze.
Wygłuszasz drzwi? Zostaw 2-3 cm wolnego miejsca od dołu. Mocujesz matę do nadkola? Koniecznie pokryj ją specjalną warstwą uszczelniającą. Dociśnij matę wałkiem, żeby zapobiec skraplaniu się wody, która powoduje korozję. Precyzyjne ułożenie mat gwarantuje lepsze efekty. Pomaga też uniknąć problemów w przyszłości.
Wygłuszanie pojazdu może przynieść Ci niespodziewane trudności w przyszłości, jeżeli źle wykonasz swoją pracę. Nie chcemy Cię straszyć, jednak konsekwencje braku profesjonalizmu mogą być bardzo poważne. Zaklejone otwory odpływowe w drzwiach uniemożliwiają pozbycie się korozji w ramach gwarancji. Najgorsze jednak jest to, że ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.
Przemyśl wszystkie plusy i minusy. Zastanów się, czy podołasz temu zadaniu. Jeśli nie, skorzystaj z usług specjalisty, np. doświadczonego tapicera samochodowego.