Czym różni się skóra naturalna od ekoskóry? - Co wybrać?

20-11-2023

Wybór między skórą naturalną a ekoskórą często prowadzi do długich i intensywnych dyskusji. Oba materiały mają swoje zalety oraz wady. Odpowiedni wybór zależy od indywidualnych potrzeb, oczekiwań i priorytetów. Oba materiały znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach życia, od tapicerki samochodowej, przez meble, aż po akcesoria modowe. W tym artykule przedstawimy oba produkty.

 

Skóra naturalna 

 

Skóra naturalna to materiał o wiekowej tradycji, który jest wytrzymały i elegancki. Jest produkowana ze skóry zwierząt, najczęściej bydła, poprzez proces garbowania, który przekształca ją w materiał trwały, a także odporny na zniszczenia. Skóra naturalna oferuje unikalną teksturę.

 

Materiał ten ma swoje wady. Wymaga regularnej konserwacji, aby utrzymać jej piękny wygląd i przedłużyć żywotność. Jest stosunkowo droga. Ponadto produkcja skóry naturalnej ma duży wpływ na środowisko, ze względu na zużycie wody i chemikaliów w procesie garbowania.

 

Ekoskóra 

 

Ekoskóra nazywana jest też skórą syntetyczną. Produkuje się ją z różnych rodzajów tworzyw sztucznych, takich jak PVC lub poliuretan. Jest to atrakcyjna alternatywa dla skóry naturalnej. Jej cena jest niższa, a pielęgnacja o wiele prostsza. Ekoskóra ma również swoje wady. Jest mniej trwała niż skóra naturalna.  Z czasem może zacząć pękać lub łuszczyć się.

 

Skóra naturalna czy ekoskóra?

 

Wybór między skórą naturalną a ekoskórą zależy od wielu czynników. Jeśli szukasz materiału o najwyższej jakości, który będzie trwały i elegancki, wybierz skórę naturalną. Jeżeli dysponujesz mniejszym budżetem oraz wolisz tapicerkę łatwiejszą w utrzymaniu, zdecyduj się na ekoskórę. 

 

Podsumowanie: Czym różni się skóra naturalna od ekoskóry? - Co wybrać?


Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą Ci podjąć satysfakcjonują decyzję zakupową. W hurtowni tapicerskiej TREND znajdziesz ekoskórę idealną do tapicerowania mebli oraz pojazdów. Poznaj już dziś naszą ofertę. 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ekoskóry? Napisz do nas wiadomość e-mail. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie.

Polecane produkty

SKAJ EKO-SKÓRA EKOLOGICZNA

SKAJ EKO-SKÓRA EKOLOGICZNA

Ekoskóra, inaczej zwana skajem lub sztuczną skórą, to idealny materiał stosowany w tapicerstwie i przemyśle meblowym. Doskonale sprawdza się...

Polecane artykuły

Gdzie kupić i jak dobrać odpowiednią piankę tapicerską?

Gdzie kupić i jak dobrać odpowiednią piankę tapicerską?

05-10-2020
Wybór odpowiedniej pianki tapicerskiej gwarantuje komfortowy wypoczynek i spokojny sen. Ponadto,... Więcej
Tapicerowanie mebli u klienta - jak się przygotować?

Tapicerowanie mebli u klienta - jak się przygotować?

21-12-2020
Mobilny tapicer to ciekawa propozycja dla zawodowych rzemieślników, a także dla... Więcej