Jak poprawnie obszyć kierownice w samochodzie?

12-09-2022

Starannie obszyta kierownica w samochodzie dodaje elegancji pojazdowi oraz wpływa na bezpieczeństwo na drodze. Dobrej jakości pokrowiec  manewrowanie. Warto zatem zadbać o jego wygląd i wymienić zniszczone poszycie na nowe. W poniższym artykule podpowiadamy jak to poprawnie zrobić.

Jak poprawnie wymierzyć kierownice w samochodzie?

Zużyty pokrowiec na kierownicę możesz wymienić samodzielnie lub zlecić to zadanie tapicerowi samochodowemu. Jeśli lubisz majsterkować, zdecyduj się na pierwszy wariant. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze, które  mógł przeznaczyć na inny cel.

Aby prawidłowo wymierzyć kierownicę, przygotuj metr krawiecki. Zmierz dokładnie obwód rękojeści oraz obwód kierownicy. Nie dodawaj dodatkowych centymetrów. Upewnij się, że miarka dokładnie przylega i nie ma żadnego luzu.

Pamiętaj, że skóra naturalna jest elastyczna. Rozciąga się pod wpływem wody. Jeżeli Twoja kierownica jest nieco grubsza w pewnych miejscach, a różnica między mniejszą a większą grubością  rękojeści wynosi 1 cm, weź pod uwagę niższą wartość. W takich sytuacjach najlepiej skontaktuj się przed zakupem ze sprzedawcą. Dzięki temu unikniesz pomyłki.

Jak poprawnie obszyć kierownice w samochodzie?

Aby poprawnie obszyć kierownice w samochodzie, trzeba poświęcić trochę czasu. Wymagana  też precyzja. Przedstawiamy jak w kilku krokach wykonać to zadanie, by uzyskać zadowalający efekt.

Krok 1

Naciągnij pokrowiec na kierownicę w taki sposób, żeby szew znalazł się na środku.

Krok 2

Zacznij od wewnętrznej strony jednego z ramion, przeciągnij nić przez skórę, łącząc ze sobą dwa brzegi materiału.

Krok 3

Obszyj kierownicę, przeplatając nić co drugi ścieg.

Krok 4

Gdy dotrzesz do końca, przeciągnij nić przez skórę od wewnętrznej strony. Odstającą nitkę wypal po zakończeniu szycia.

Jak widzisz, to zadanie nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Instruktaż znajdziesz też na naszym kanale na Youtubie. Miłego oglądania.

Skórzany pokrowiec na kierownice - spersonalizowany produkt, który spełni Twoje oczekiwania

Skórzany pokrowiec na kierownice wykonany na zamówienie jest łatwy w utrzymaniu czystości, elegancki oraz bardzo wytrzymały. Prawidłowo pielęgnowany będzie Ci służył przez wiele lat. To świetna alternatywa dla materiałowych poszyć. Możesz go zamówić w naszej hurtowni tapicerskiej. Długotrwała satysfakcja z zakupu.

Podsumowanie: Jak poprawnie obszyć kierownice w samochodzie?

Obszywanie kierownic w samochodzie to jedna z usług tapicerskich, która cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kierowców. Jeśli chcesz zoptymalizować swoje wydatki, możesz kupić pokrowiec na wymiar i podjąć się tego zadania w wolnym czasie. Jeżeli zastosujesz się do   wskazówek, uzyskasz równie zadowalający efekt w niższej cenie. Przemyśl zatem wszystko na spokojnie, a następnie podejmij decyzję.

Polecane artykuły

Tapicer samochodowy - czym się zajmuje?

Tapicer samochodowy - czym się zajmuje?

26-10-2020
Tapicer samochodowy to poważany zawód na rynku pracy. Renowacja tapicerki w pojeździe wymaga... Więcej
Czym wyczyścić tapicerkę w samochodzie?

Czym wyczyścić tapicerkę w samochodzie?

06-11-2020
Czym wyczyścić tapicerkę w samochodzie, by zwalczyć uporczywe ślady po tłustym sosie,... Więcej
Jaki klej do podsufitki?

Jaki klej do podsufitki?

16-11-2020
Zakup odpowiedniego kleju do podsufitki przyspiesz Twoją pracę. Pomoże Ci trwale... Więcej