Jak uszyć dekoracyjne poduszki do ogrodu?

19-09-2022

Starannie uszyte poduszki do ogrodu wykonane z dobrej jakości materiałów zwiększają komfort wypoczynku. Są łatwe w utrzymaniu czystości i dodają elegancji altanie bądź tarasowi, stając się prawdziwą chlubą pani domu. Dzięki nim twarde siedziska przemieniają się w luksusowe fotele. Podpowiadamy, jak uszyć ogrodowe tekstylia oraz jakie tkaniny wybrać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Dekoracyjne poduszki do ogrodu - jakie tkaniny wybrać?

Ogród to miejsce, w którym panują zmienne warunki. Raz pada deszcz, a raz świeci słońce. Dekoracje tego typu są intensywnie eksploatowane, dlatego warto poświęcić trochę czasu, aby mądrze zainwestować swoje oszczędności. Przed zakupem koniecznie zapoznaj się z kartą techniczną tkaniny.

Materiał na poduszki ogrodowe powinien być odporny na promieniowanie UV. W tej sytuacji najlepiej sprawdzają się surowce, które w trakcie specjalistycznego badania uzyskały minimum ocenę 6 w 8-stopniowej skali. Kolejną ważną kwestią jest wodoodporność. Dzięki specjalnej powłoce deszcz oraz rozlane płyny zatrzymują się na powierzchni tkaniny, nie przenikają do wnętrza, chroniąc wypełnienie przed zniszczeniem.

Oferta materiałów technicznych jest spora. Do wyboru modele jednokolorowe, wzorzyste, a także produkowane na specjalne zamówienie ze spersonalizowaną grafiką. Wybierz rozwiązanie, które w największym stopniu spełnia Twoje oczekiwania. Zaprojektuj razem z nami komfortową przestrzeń relaksu na świeżym powietrzu.

Dekoracyjne poduszki do ogrodu - przygotowanie do szycia

Gdy wybierzesz już materiał do szycia, przygotuj sobie odpowiednie akcesoria. Dzięki temu wszystkie  potrzebne przedmioty znajdą się w zasięgu ręki, a Ty zaoszczędzisz czas i zminimalizujesz poziom stresu. Pamiętaj, że robótki ręczne powinny się kojarzyć z przyjemnością.

Przygotuj zatem:

Szablon niezbędny do wykroju możesz wykonać na grubej kartce papieru albo na grubszej tekturze.

Jak uszyć dekoracyjne poduszki do ogrodu?

Szycie poduszek dekoracyjnych może okazać się ciekawym doświadczeniem. Jeśli nigdy tego nie robiłaś, koniecznie zastosuj się do naszych wskazówek. Być może z naszą pomocą odkryjesz nowy talent.

Krok 1

Wypierz i wyprasuj tkaninę, z której chcesz uszyć ozdobne poduszki. W ten sposób zapobiegniesz kurczeniu się włókien.

Krok 2

Zmierz wkład, a następnie zapisz sobie wymiary na kartce. Dodaj do nich 25 cm z prawej strony, 20 cm z lewej strony oraz 1 cm z każdego boku.

Krok 3

Przytnij równo tkaninę.

Krok 4

Krótsze brzegi podwiń, przeprasuj i przeszyj na maszynie.

Krok 5

Na rozłożony materiał połóż wkład, a następnie nakryj go materiałem.

Krok 6

Przypnij szpilki na zaszewkach. Wbij je na bocznych krawędziach.

Krok 7

Zszyj poszewkę na lewej stronie.

Krok 8

Brzegi wykończ zygzakiem albo overlockiem.

Krok 9

Wywiń poszewkę. Później umieść w niej wkład.

Do ogrodu możesz też uszyć poduszki z pokrowcem zapinanym na zamek błyskawiczny. W ten sposób szybko zmienisz wystrój. Będzie Ci też łatwiej zadbać o czystość.

Podsumowanie: Jak uszyć dekoracyjne poduszki do ogrodu?

Aby uszyć proste poduszki dekoracyjne do salonu, trzeba poświęcić trochę czasu. Uzbrój się zatem w cierpliwość. Zadbaj też o precyzję wykonania. Jeśli coś się nie uda, nie traktuj tego w kategoriach porażki. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. Nikt z nas nie urodził się fachowcem. Wszystkiego musimy się nauczyć i mamy prawo popełniać błędy. Wrzuć zatem na luz i rozpocznij fascynującą przygodę z szyciem. Być może w przyszłości założysz swój biznes oparty na sprzedaży produktów hand made? Trzymamy za Ciebie kciuki. Powodzenia.

Polecane produkty

Nici Tytan 40/1000

Nici Tytan 40/1000

przeznaczone do szycia tapicerki meblowej, tapicerski samochodowej a także tkanin technicznych, obuwia, odzieży, wyrobów skórzanych i skórop...

Polecane artykuły

Jak wydrukować zdjęcie na tkaninach?

Jak wydrukować zdjęcie na tkaninach?

11-01-2021
Indywidualny wzrór na tkaninie to świetna propozycja dla osób, które tworzą własny styl, a... Więcej
Co to jest sublimacja?

Co to jest sublimacja?

16-10-2020
Sublimacja to technologia, która gwarantuje trwałość nadruku. Dzięki niej jest możliwe... Więcej
Gdzie można kupić dobre materiały do szycia?

Gdzie można kupić dobre materiały do szycia?

25-09-2020
Znalezienie dobrego materiału do szycia to spore wyzwanie, szczególnie dla osób, które... Więcej