Jak wykonuje się frezowanie pianki?

08-05-2023

Frezowanie pianki umożliwia realizację rozmaitych projektów. W wyniku tego procesu uzyskasz różnorodne kształty. Zrealizujesz indywidualne zlecenia oraz przyspieszysz masową produkcję. Wyjaśniamy, jak wykonuje się frezowanie pianki i podpowiadamy, do czego może Ci się przydać to rozwiązanie.

Frezowanie pianki

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów pianki. Różnią się między sobą budową, składem, właściwościami, a także gęstością i sztywnością. Materiał ten jest wykorzystywany w rozmaitych branżach, m.in. w:

  • tapicerstwie,
  • budownictwie,
  • automotive,
  • modzie.

Wykonuje się z niej np. manekiny, separatory, wypełnienia opakowań. To doskonały surowiec na kształtki oraz profile.

Frezowanie pozwala uzyskać dowolne formy. Precyzyjnie wykonane elementy zwiększają walory estetyczne produktu.  To idealne rozwiązanie, jeśli chcesz zabezpieczyć nieporęczne przedmioty w trakcie transportu. W ten sposób zapobiegniesz zniszczeniu przewożonych rzeczy.

Pianka polietylenowa - doskonały materiał do frezowania

Pianka polietylenowa to materiał, który zyskał ogromną popularność. Produkuje się z niego maty, futerały, etui, a nawet puzzle. Ceni się go też za bardzo dobre właściwości izolacyjne. W halach produkcyjnych pomagają w utrzymaniu porządku. W formie pojemników służą jako opakowania na narzędzia.

Jak frezuje się piankę?

Pianka PE to świetny zamiennik dla styropianowych przedmiotów. Frezowanie jest tańszym rozwiązaniem od wykonania form, które pozwolą uzyskać pożądany kształt. Cięcie pianki nie wymaga korzystania ze specjalnie przygotowanych sztanc czy wykrojników.

Frezowanie pianki to proces, który rozpoczyna się od przygotowania projektu w programie CAD. Gdy rysunki są gotowe, przesyła się je do specjalistycznego oprogramowanie. Na ich podstawie powstają wytyczne dotyczące ruchów, jakie ma wykonać obrabiarka CNC, by uzyskać pożądany kształt.

Do frezowania pianki nadają się frezy wykonane z węglika spiekanego. Są one starannie wypolerowane. Dzięki temu wióry nie przyklejają się do nich, a ostrze błyskawicznie wykonuje swoją pracę.

Frezowanie pianki - komu zlecić to zadanie?

W centrum obróbczym CNC TREND zajmiemy się cięciem oraz frezowaniem pianki. Przygotujemy dla Ciebie cyfrowy projekt i wykonamy całą resztę. Zapewniamy sprawną oraz terminową realizację zamówień. Z nami rozwiniesz Twój biznes oraz dostarczysz klientom wysokiej jakości produkty. Współpracując z nami, umocnisz Twoją pozycję na rynku. Dołącz już dziś do grona naszych zadowolonych klientów.

Podsumowanie: Jak wykonuje się frezowanie pianki?

Frezowanie pianki wymaga odpowiedniej maszyny oraz frezu, a także umiejętności technicznych i doświadczenia. Wykwalifikowany operator potrafi ustalić odpowiednią prędkość obrotową czy wybrać odpowiedni frez. Wie też, jak zadbać o urządzenie by prawidłowo funkcjonowało. To on dostarcza klientom pełnowartościowy produkt. Frezowania pianki przydaje się w produkcji mebli, dekoracji wnętrz, opakowań czy legowisk dla zwierząt.

Polecane produkty

Pianka Tapicerska Gąbka Meblowa Wkład T3543 200x120x6cm

Pianka Tapicerska Gąbka Meblowa Wkład T3543 200x120x6cm

PIANKA TAPICERSKA ma dość szerokie zastosowanie. Najszerzej jest stosowana w tapicerstwie i przemyśle meblowym. Pianka jest używana zarówno ...

Polecane artykuły

Centrum obróbcze CNC - co to jest?

Centrum obróbcze CNC - co to jest?

26-05-2022
Centrum obróbcze CNC oraz inne zaawansowane technologicznie maszyny skutecznie optymalizują... Więcej
Obróbka CNC na czym polega?

Obróbka CNC na czym polega?

03-06-2022
Obróbka cnc to nowoczesna technologia skrawania, którą wykorzystuje się w wielu branżach.... Więcej
Jak wybrać frez do grawerowania CNC?

Jak wybrać frez do grawerowania CNC?

28-11-2022
Grawerowanie CNC zwiększa walory estetyczne wyrobów wykonanych z różnych materiałów. Grawer... Więcej