Materiał tapicerski na podsufitkę - co wybrać?

22-06-2022

Materiał tapicerski na podsufitę to produkt, po który sięgają zarówno majsterkowicze, jak i tapicerzy. Starannie obity dach pojazdu zwiększa komfort podróżowania, pomaga skupić się na drodze oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie. Czysta tapicerka pozbawiona usterek dodaje prestiżu właścicielowi. Podpowiadamy, jaką tkaninę samochodową wybrać, by sprawnie przeprowadzić naprawę w swoim warsztacie.

Materiał tapicerski na podsufitkę - jaki powinien być?

Wymiana podsufitki to jedna z usług oferowanych w zakładach tapicerskich. Wielu majsterkowiczów decyduje się jednak na to, by samodzielnie wykonać to zadanie. Odpowiednio wybrane materiały ułatwiają realizację projektu.

Wybierając tkaninę samochodową na podsufitkę, zwróć uwagę na jej elastyczność. Jeżeli materiał będzie zbyt sztywny, tapicerowanie wnętrza okaże się problematyczne. W naszej hurtowni znajdziesz wiele podsufitek, które z powodzeniem możesz zastosować jako zamiennik oryginału. Do najbardziej popularnych należą takie modele jak: SAM 01, SAM 02, SAM 03, a także SAM 04 lub SAM 189. Przed zakupem najlepiej zamów próbki, by wybrać właściwy wzór.

Kolejnym ważnym kryterium zakupowym jest łatwość czyszczenia. Pamiętaj, że tapicerkę samochodową należy sprzątać na bieżąco. Świeżych plam pozbędziesz się szybciej. Wtedy najczęściej wystarczy woda z odrobiną szarego mydła. Koniecznie użyj delikatnie zwilżonej ściereczki. W ten sposób ochronisz tkaninę przed nadmiarem wilgoci.

Materiał tapicerski na podsufitkę - czym go przykleić?

Do klejenia podsufitki polecamy klej Bonaterm AS BT lub Bonaterm A-plus. Pierwszy aplikuje się z pomocą pistoletu pneumatycznego, drugi pędzlem. Do usunięcia resztek spoiwa w zupełności wystarczy rozpuszczalnik nitro. Znajdziesz go w wielu marketach.

Klej bardzo szybko schnie. Należy go smarować partiami. Zalecamy, by nakładać cienką warstwę na obie powierzchnie. Produkt jest pozbawiony toluenu. Jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, a także dla środowiska naturalnego. Doceniło go wielu użytkowników nie tylko w Polsce, ale również na świecie. My również jesteśmy z niego zadowoleni. Nasi pracownicy wielokrotnie z niego korzystali.

Materiał tapicerski na podsufitkę - gdzie kupić?

W hurtowni tapicerskich znajdziesz wiele materiałów nadających się do renowacji podsufitki. Do wyboru rozmaite tkaniny samochodowe pasujące do różnych modeli pojazdów. W ofercie dostępne są także skaje na piance oraz alicante extra ? imitacja oryginalnej alcantary. Zapraszamy do nawiązania stałej współpracy biznesowej tapicerów samochodowych. Dla rzemieślników przygotowaliśmy specjalną ofertę cenową.

Podsumowanie: Materiał tapicerski na podsufitkę - co wybrać?

Odklejająca się podsufitka irytuje zarówno kierowcę, jak i pasażerów. Obniża walory estetyczne pojazdu oraz utrudnia koncentrację w trakcie jazdy. Pokonywanie dłuższej trasy staje się naprawdę uciążliwe. W tej sytuacji wymiana tkaniny okazuje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego materiału, skontaktuj się z nami mailowo. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie.

Polecane artykuły

Jak obszyć kierownice samochodową?

Jak obszyć kierownice samochodową?

02-11-2020
Staranne obszycie kierownicy samochodowej sprawia, że samochód prezentuje się pięknie.... Więcej
Jaki klej do podsufitki?

Jaki klej do podsufitki?

16-11-2020
Zakup odpowiedniego kleju do podsufitki przyspiesz Twoją pracę. Pomoże Ci trwale... Więcej
Renowacja podsufitki w samochodzie - krok po kroku

Renowacja podsufitki w samochodzie - krok po kroku

22-12-2020
Renowacja podsufitki to jedno z głównych zadań tapicera samochodowego. Jeśli kochasz... Więcej