Odnowa mebli tapicerowanych - Kiedy zdecydować się na usługę tapicerską?

23-10-2023

Meble tapicerowane zapewniają komfort wypoczynku i podkreślają walory estetyczne naszych przestrzeni. Z czasem jednak nawet wysokiej jakości, drogie meble tapicerowane tracą swój pierwotny blask. Uszkodzenia, zniszczenia czy zmiana wystroju sprawiają, że zastanawiamy się nad odnowieniem naszych siedzisk. Czy warto zdecydować się na usługę tapicerską? Jakie są korzyści odnowy mebli tapicerowanych? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

 

Usługi tapicerskie - tam gdzie sztuka łączy się z technologią

Usługi tapicerskie to złożony proces, którego celem jest  przywrócenie meblom tapicerowanym ich pierwotnego wyglądu, komfortu użytkowania oraz estetyki. 

Renowacja składa się z wielu etapów, począwszy od demontażu starej tapicerki, przez naprawę i odnowienie konstrukcji mebla, aż po montaż nowego obicia. Rzemieślnik w razie potrzeby wymienia piankę tapicerską, sprężyny, szyje pokrowiec, a nawet maluje lub lakieruje drewniane elementy mebla. 

Praca tapicera wymaga nie tylko umiejętności manualnych, ale także doświadczenia i wiedzy o materiałach oraz technikach używanych w tapicerstwie. Wybierając profesjonalne usługi tapicerskie, możemy być pewni, że nasze meble zostaną odnowione z zachowaniem najwyższych standardów. Kiedy zatem warto zdecydować się na taką usługę?

 

Kiedy warto zdecydować się na usługę tapicerską?

Jeżeli zauważamy, że nasze meble tapicerowane:

  • zaczynają tracić komfort użytkowania,
  • mają tak poplamiony pokrowiec, że nie można go wyczyścić,
  • tapicerka jest przetarta lub uszkodzona,
  • pomyślmy o ich odnowieniu. 

 

Innym powodem, który skłania nas do renowacji to chęć zmiany wystroju wnętrza. Często zdarza się, że nasze meble są w dobrym stanie, ale już nie pasują do reszty wyposażenia. Zamiast kupować nowe, możemy zdecydować się na ich renowację i zmianę obicia na takie, które będzie lepiej komponować się z resztą wnętrza. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą być bardziej eko.

 

Usługi tapicerska jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie indywidualizm i oryginalność. Bogata gamą tkanin, a także wzorów ułatwia tworzenie mebli, które są unikalne oraz idealnie dopasowane do naszego stylu. Warto skorzystać z usług tapicerskich, jeśli posiadamy meble o wartości sentymentalnej lub antyki, które chcielibyśmy zachować dla kolejnych pokoleń.

 

Koszty odnawiania mebli tapicerowanych

 

Koszt usługi tapicerskiej jest zależny od wielu czynników. Pierwszym z nich jest stan mebla ? im więcej elementów wymaga naprawy lub wymiany, tym wyższa cena. Kolejnym aspektem jest rodzaj i ilość materiału, który będzie potrzebny do wykonania nowego obicia. Budżet, który trzeba przeznaczyć na tapicerkę, zależy od rodzaju tkaniny meblowej. 

 

Pamiętaj, że prace tapicerskie są pracochłonne i wymagają ogromnej precyzji. To także wpływa na cenę usługi. Wycena zależy też od rodzaju mebla. Restauracja antyków jest droższa niż nowoczesnych siedzisk wypełnionych pianką tapicerską.

 

Wybór tapicera - na co zwrócić uwagę?

 

Wybór odpowiedniego fachowca do odnowienia naszych mebli jest bardzo ważny. Przede wszystkim warto zwróć uwagę na doświadczenie i kwalifikacje tapicera. Zapoznaj się z portfolio wcześniejszych realizacji rzemieślnika. W ten sposób będziesz mógł ocenić, czy styl i jakość jego pracy odpowiadają Twoim oczekiwaniom. Wybierz tapicera, który specjalizuje się w renowacji konkretnego rodzaju mebli. Niektórzy specjaliści podejmują się wyłącznie restauracji nowoczesnych mebli tapicerowanych. Odnowienie antyku wymaga innych umiejętności oraz doświadczenia niż prace z nowoczesnymi meblami.

 

Dlaczego warto poddać renowacji meble tapicerowane?

 

Dzięki starannie wykonanej usłudze tapicerskiej możesz cieszyć się dłużej Twoimi ukochanymi meblami. Ponadto w ten sposób ochronisz środowisko. Masz realny wpływ na redukcję odpadów zalegających na wysypisku śmieci. To atrakcyjna opcja dla tych, którzy chcą ocalić rodzinne pamiątki od zapomnienia.

 

Podsumowanie: Odnowa mebli tapicerowanych - Kiedy zdecydować się na usługę tapicerską?

 

 

Odnawianie mebli tapicerowanych jest nie tylko praktyczne, ale również ekologiczne i ekonomiczne. Daje także możliwość personalizacji siedzisk oraz tworzenia unikalnych przestrzeni.

 

Masz meble, które zasługują na drugie życie? Szukasz spersonalizowanej tkaniny meblowej?Skontaktuj się z nami! W naszej drukarni tkanin wydrukujemy dowolną ilość materiału z dostarczonym przez Ciebie wzorem. Poznaj naszą ofertę i wyślij wiadomość e-mail, by dowiedzieć się więcej.

Polecane produkty

Pianka Tapicerska Gąbka Meblowa Wkład T3543 200x120x4cm

Pianka Tapicerska Gąbka Meblowa Wkład T3543 200x120x4cm

PIANKA TAPICERSKA ma dość szerokie zastosowanie. Najszerzej jest stosowana w tapicerstwie i przemyśle meblowym. Pianka jest używana zarówno ...
SKAJ EKO-SKÓRA EKOLOGICZNA

SKAJ EKO-SKÓRA EKOLOGICZNA

Ekoskóra, inaczej zwana skajem lub sztuczną skórą, to idealny materiał stosowany w tapicerstwie i przemyśle meblowym. Doskonale sprawdza się...

Polecane artykuły

Jak wybrać tkaninę obiciową?

Jak wybrać tkaninę obiciową?

17-05-2021
Często zdajesz sobie pytanie, jak wybrać tkaninę obiciową? Brakuje Ci doświadczenia w tego... Więcej
Nadruk na tkaninach - jaka technologia?

Nadruk na tkaninach - jaka technologia?

12-12-2022
Nadruk na tkaninie wykonuje się przy pomocy sitodruku lub sublimacji. Cyfrowy nadruk doskonale... Więcej
Materiał tapicerski elastyczny - tkaniny tapicerskie idealne dla majsterkowiczów i tapicerów

Materiał tapicerski elastyczny - tkaniny tapicerskie idealne dla majsterkowiczów i tapicerów

02-06-2022
Materiał tapicerski elastyczny jest łatwy w obróbce. Idealnie dopasowuje się do każdego... Więcej
Gąbka tapicerska czy pianka tapicerska - która nazwa jest poprawna?

Gąbka tapicerska czy pianka tapicerska - która nazwa jest poprawna?

21-06-2021
Gąbka tapicerska czy pianka tapicerska? Zastanawiasz się, która nazwa jest poprawna? Postaramy... Więcej
Dla kogo tkaniny do szycia?

Dla kogo tkaniny do szycia?

16-01-2024
W dzisiejszych czasach na rynku jest bardzo bogaty wybór tkanin. Materiały do szycia... Więcej