Przykłady zastosowań frezowania w drewnie - postaw na nesting

31-03-2023

Nesting sterowany numerycznie to świetna opcja, jeśli chcesz szybko wykonać wiele powtarzalnych frezów. Technologia doskonale wpisuje się w najnowsze trendy. Automatyzuje produkcję oraz minimalizuje liczbę odpadów w przedsiębiorstwie. To dobry wybór do obróbki drewna. Dowiedz się, do czego możesz go wykorzystać.

 

Dlaczego nesting jest potrzebny?

 

Wysoka jakość, cięcie kosztów i krótszy czas realizacji poszczególnych kosztów wymagają specjalistycznych maszyn. Trudno pogodzić te kryteria, decydując się na pracę manualną. Człowiek ma prawo do błędów. Często się myli. Sprawne wykonanie wielu identycznych części praktycznie graniczy z cudem. Trudno będzie osiągnąć precyzję np. przy 1000 sztukach. Takiej ilości na pewno nie uda się wykonać w ciągu jednego dnia roboczego.

 

Produkcja mebli opiera się na przygotowaniu wielu setek elementów w określonym rozmiarze i kształcie, które potem łączy się ze sobą. Do tego dochodzi jeszcze rozmieszczenie otworów montażowych. Brak dokładności w tym aspekcie sprawia wiele trudności w trakcie mocowania konstrukcji. Ponadto negatywnie wpływa na estetykę wykonania.

 

W małym zakładzie stolarskim lub w niewielkiej firmie zakup odpowiednich urządzeń może okazać się problematyczny. Pierwszym ograniczeniem jest często budżet, a drugim brak miejsca. Ważną rolę w nestingu odgrywa też operator i transport operacyjny. Te bariery sprawiają, że rzemieślnicy oraz małe przedsiębiorstwa korzystają ze starych metod. Doskonałym remedium w tej sytuacji może okazać się outsourcing.

 

Frezowanie w drewnie i w materiałach drewnopochodnych

 

Nesting umożliwia korzystnie z jednej maszyny, która wykonuje wiele czynności. Urządzenie jest odpowiednio zaprogramowane przez operatora. Rozkrawa płytę, frezując ją na różne sposoby. Sprzęt wierci otwory, wycina rowki, a także bruzduje. Do wyboru cięcie prostoliniowe albo po krzywych. Dzięki temu możesz projektować zarówno proste formy, jak i bardziej skomplikowane.

 

Automatyczne frezowanie w drewnie umożliwia seryjną produkcję mebli. Jakość obróbki materiału jest naprawdę imponująca. Dzięki nowoczesnej technologii zaoszczędzisz czas, wykonasz więcej zamówień, rozwiniesz biznes. Przede wszystkim jednak zaoferujesz Twoim klientom dobrej jakości produkty.

 

Frezowanie w drewnie to nie tylko meble

Frezowanie w drewnie jest wykorzystywane również do produkcji różnego rodzaju listew, profili czy ramek. Z metody tej korzystają też producenci okien, drzwi czy balustrad wykonanych z drewna. Technika ta przyda się też w produkcji dekoracji.

 

Podsumowanie: Przykłady zastosowań frezowania w drewnie - postaw na nesting

Nesting oferuje precyzyjne kształtowanie oraz obróbkę drewna i materiałów drewnopochodnych. Ustawienia maszyny są dopasowane do potrzeb konkretnego projektu. Możliwość personalizacji przemawia na korzyść tej technologii.

 

Szukasz centrum obróbczego CNC, które oferuje nesting? Poznaj ofertę hurtowni tapicerskiej TREND. Zajmujemy się, cięciem, frezowaniem oraz grawerowaniem drewna i materiałów drewnopochodnych. Napisz do nas maila. Przygotuj dla Ciebie indywidualną wycenę.

Polecane artykuły

Centrum obróbcze CNC - co to jest?

Centrum obróbcze CNC - co to jest?

26-05-2022
Centrum obróbcze CNC oraz inne zaawansowane technologicznie maszyny skutecznie optymalizują... Więcej
Obróbka CNC na czym polega?

Obróbka CNC na czym polega?

03-06-2022
Obróbka cnc to nowoczesna technologia skrawania, którą wykorzystuje się w wielu branżach.... Więcej
Frezowanie w drewnie - możliwości frezowania cnc

Frezowanie w drewnie - możliwości frezowania cnc

05-12-2022
Do frezowania w drewnie metodą CNC wykorzystuje się frezy trzpieniowe. Dzięki starannie... Więcej
Impregnacja drewna konstrukcyjnego - praktyczny poradnik

Impregnacja drewna konstrukcyjnego - praktyczny poradnik

19-07-2023
Treść sponsorowana Drewno konstrukcyjne, ze względu na swoje unikalne właściwości i... Więcej