Czy gąbki tapicerskiej można użyć do wygłuszania?

13-03-2023

Zastanawiasz się, czy gąbki tapicerskiej można użyć do wygłuszenia? Masz już dość nadmiernego hałasu? Od głośnych dźwięków boli Cię głowa? Chcesz zadbać o swój komfort? Koniecznie przeczytaj ten artykuł i ciesz się ciszą.

 

Czy pianka tapicerska nadaje się do wygłuszania?

 

Pianka tapicerska to świetna alternatywa dla pianek akustycznych, których cechą charakterystyczną jest piramidkowa budowa. Z ich pomocą możesz obniżyć poziom hałasu nawet o 15 dB. Wszystko zależy od tego, na jaką gąbkę się zdecydujesz. Do wyboru materiały o różnej gęstości. Znajdziesz je m.in. w naszej ofercie. Zapoznaj się z naszą propozycją. Jeśli pojawią się wątpliwości, skontaktuj się z naszym zespołem. Napisz do nas maila.

 

Pianka otwartokomórkowa - świetna do wygłuszania

 

Do wygłuszania nadaje się pianka otwartokomórkowa. Jej struktura jest zbudowana z otwartych porów. Taki materiał doskonale przepuszcza parę, izoluje oraz wygłusza. Specjaliści odradzają jej stosowanie w miejscach narażonych na wysoki stopień wilgoci. Warto w tym miejscu dodać, że gąbki tego typu są lekkie, elastyczne i łatwe w obróbce.

 

Jaką gąbkę tapicerską wybrać do wygłuszenia?

 

Do wygłuszenia możesz wykorzystać piankę o różnej grubości. Częstym wyborem są gąbki o grubości 2 cm. Nadają się one np. do wygłuszenia drzwi wejściowych. W hurtowni tapicerskiej Trend zaopatrzysz się w piankę akustyczną pochodzącą z recyclingu. Pianka wtórnie spieniania na pewno spełni Twoje oczekiwania. Z jej pomocą znacznie obniżysz poziom hałasu w pomieszczeniu.

 

Podsumowanie: Czy gąbki tapicerskiej można użyć do wygłuszenia?

 

Do wygłuszania możesz użyć zwykłej pianki tapicerskiej albo pianki tapicerskiej samoprzylepnej. Gąbka pokryta specjalną folią doskonale tłumi głośne dźwięki. To dobry wybór, by wyciszyć np. drzwi samochodowe, bagażnik, dach pojazdu, a także kompresor, maskę czy maszyny rolnicze. Taki montaż jest niezwykle prosty i zajmuje mało czasu. Satysfakcja z wyboru gwarantowana.

Polecane artykuły

Gąbka tapicerska czy pianka tapicerska - która nazwa jest poprawna?

Gąbka tapicerska czy pianka tapicerska - która nazwa jest poprawna?

21-06-2021
Gąbka tapicerska czy pianka tapicerska? Zastanawiasz się, która nazwa jest poprawna? Postaramy... Więcej
Gdzie kupić i jak dobrać odpowiednią piankę tapicerską?

Gdzie kupić i jak dobrać odpowiednią piankę tapicerską?

05-10-2020
Wybór odpowiedniej pianki tapicerskiej gwarantuje komfortowy wypoczynek i spokojny sen. Ponadto,... Więcej