Jak naprawić plandekę samochodową?

06-03-2023

Na Twojej plandece samochodowej pojawiły się dziura? Niewielkie rozdarcie spędza Ci sen z powiek? Zastanawiasz się, czy uda Ci się szybko zreperować usterkę? Na szczęście jest na to sposób. W tym artykule podpowiemy Ci, jak naprawić plandekę w samochodzie. Dzięki naszym wskazówkom unikniesz wymiany. 

Czym zakleić dziury w plandece samochodowej?

Aby pozbyć się dziury w plandece, przygotuj łatę. Powinna być ona nieco większa od otworu. Umieść ją w uszkodzonym miejscu i obrysuj kształt markerem. Pamiętaj o tym, że łatkę należy przymocować na zewnątrz. W ten sposób zapobiegniesz dostawaniu się wody deszczowej do środka. 

Przed montażem starannie wyczyść łatkę oraz plandekę. W tym celu wykorzystaj specjalny preparat, który usunie wszystkie zabrudzenia. Dzięki niemu uzyskasz lepsze efekty naprawy. Spoiwo będzie mocniej trzymać. Nadmiar detergentu usuń z pomocą czystej szmatki.

Jaki klej do klejenia plandeki?

W sklepach stacjonarnych oraz internetowych znajdziesz specjalistyczne kleje do klejenia plandek. Dużym uznaniem wśród konsumentów cieszy się produkt marki HysoFix. Na uwagę zasługuje też klej B170-2K. Polecamy też Bonapur NP. Przed zakupem koniecznie zapoznaj się z kartą techniczną produktu.W ten sposób unikniesz pomyłki.

Czym zaimpregnować plandekę samochodową?

Na rynku są dostępne specjalne środki przeznaczone do impregnacji plandek. Zwiększają one wodoodporność. Wiele z nich możesz użyć również do ochrony tkanin morskich, namiotów czy rozmaitych sprzętów. Z ich pomocą zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Podsumowanie: Jak naprawić plandekę samochodową?

W trakcie montażu plandeki zadbaj o to, by jak najlepiej zabezpieczyć ją przed rozdarciem. Podwójna krawędź zewnętrzna pomoże Ci uniknąć wielu usterek. Do mocowania możesz wykorzystać rozmaite akcesoria ułatwiające zakucie otworów. W ten sposób łatwiej będzie zamocować tkaninę plandekową do przyczepy.

Do czyszczenia używaj detergentów pozbawionych kwasów, które sprawiają, że materiał staje się kruchy. Aby odświeżyć plandekę, możesz wykorzystać delikatny płyn do mycia naczyń. Nałóż go równomiernie i zostaw na chwilę. Po ok. 10 minutach dokładnie spłucz.

Szukasz akcesoriów plandekowych? Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą.

Polecane produkty

Polecane artykuły

Wykładziny samochodowe - jak ją wymienić w aucie?

Wykładziny samochodowe - jak ją wymienić w aucie?

19-12-2022
Kiedy ostatnio sprawdziłeś stan Twojej wykładziny samochodowej? Czy wiesz, że zniszczona... Więcej
Jakie są rodzaje oczek do plandek?

Jakie są rodzaje oczek do plandek?

28-06-2021
Czy wiesz, jakie są rodzaje oczek do plandek? Czy wiesz, do czego możesz je wykorzystać? Czy... Więcej