Sposoby na poprawę akustyki pomieszczeń przy użyciu pianek wygłuszających

03-06-2024

Pianki oraz panele akustyczne skutecznie ograniczają hałas. Doskonale sprawdzają się we wnętrzach. Z ich pomocą zredukujesz hałas w domu, mieszkaniu, pracy, instytucji. Na Twoją uwagę zasługują zarówno gładkie pianki, jak i te, w kształcie piramidki lub fali. Poznaj sposoby na poprawę akustyki pomieszczeń przy użyciu pianek wygłuszających.

Czym przykleić gąbkę akustyczną?

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 pochłania dźwięki, które powstają w trakcie rozmowy, oglądania telewizji oraz słuchania radia. Jeśli zamocujesz ją na ścianie, zredukujesz wibracje oraz hałasy instalacyjne. Chcesz położyć ją na suficie? Bardzo proszę! Zadbaj o tym, by była szczelnie ułożona. Nie powinno być żadnych odstępów między poszczególnymi elementami.

Do montażu pianki akustycznej polecamy klej montażowy. W tym przypadku oszczędzasz czas oraz pieniądze. Nie musisz budować stelaża. Co jeszcze przemawia na korzyść tego rozwiązania? Pianki akustyczne zachowują swoje właściwości przez długi czas. 

 

Jak przymocować piankę do ściany?

 

Przed zakupem kleju montażowego upewnij się, że jest on pozbawiony rozpuszczalników. Dobrze jeśli spoiwo szybko schnie i ma błyskawiczny chwyt początkowy. Taka forma poprawy akustycznej zajmuje mało czasu oraz jest łatwa do wykonania. Poradzi sobie z nią każdy.

Zanim zaczniesz mocować piankę do ściany, przygotuj podłoże. Powinno ono być suche i czyste. Usuń ze ściany tynk, powłoki malarskie, a także kurz. Dzięki temu rzetelnie wykonasz swoją pracę. W nagrodę otrzymasz zadowalające efekty.

 

Jak zrobić akustykę w pokoju?

 

Zajmujesz się muzyką zawodowo? Dysponujesz wielką przestrzenią, w której chcesz stworzyć przytulny kącik do pracy, w którym będzie doskonała akustyka. Stoi przed Tobą trudne zadanie, ale jest ono możliwe do wykonania.

Największym wyzwaniem w małym pokoju są dźwięki poniżej 500 Hz. W tym przypadku eksperci rekomendują absorbery szerokopasmowe. Pułapki basowe umieść w rogach pomieszczenia za źródłem dźwięku. To tu kumuluje się najwięcej tego typu dźwięków. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty umieść jedną pułapkę na drugiej. Godne uwagi są też płyty akustyczne, które potrafią absorbować lub rozpraszać dźwięki.

Czym obić panel akustyczny?

Panele akustyczne możesz obić tkaninami meblowymi. Wybierz wytrzymały materiał, prosty w utrzymaniu czystości. Dopasuj go do pozostałych elementów wystroju, by stworzyć elegancką przestrzeń. Zadbaj o wszystkie elementy aranżacji. Niech nowy wystrój stanie się Twoim powodem do dumy. Trzymamy za Ciebie kciuki. 

 

Podsumowanie: Sposoby na poprawę akustyki pomieszczeń przy użyciu pianek wygłuszających?

 

Pianki i panele akustyczne redukują poziom hałasu. Są one wykonane z pianki poliuretanowej otwartokomórkwej. Porowata powierzchnia bardzo dobrze pochłania dźwięki. Dodatkowo piramidki akustyczne rozpraszają fale dźwiękowe w różne strony. Poleca się je szczególnie do wyciszenia kina domowego, studia nagrań czy pokoju odsłuchowego. Wielu specjalistów wygłusza nimi lokale mieszkalne oraz usługowe.

Szukasz wysokiej jakości pianek?

Rozpocznij z nami współpracę.

Polecane artykuły

Czy gąbki tapicerskiej można użyć do wygłuszania?

Czy gąbki tapicerskiej można użyć do wygłuszania?

13-03-2023
Zastanawiasz się, czy gąbki tapicerskiej można użyć do wygłuszenia? Masz już dość... Więcej
Jak efektywnie wykorzystać maty wygłuszające w domu i biurze?

Jak efektywnie wykorzystać maty wygłuszające w domu i biurze?

20-05-2024
Maty wygłuszające zwiększają komfort codziennego funkcjonowania. Dzięki nie będą Cię... Więcej
Materiał tapicerski samoprzylepny - co wybrać do wygłuszenia pojazdu?

Materiał tapicerski samoprzylepny - co wybrać do wygłuszenia pojazdu?

27-06-2022
Materiał tapicerski samoprzylepny to doskonały wybór do wygłuszenia pojazdów. Jest łatwy w... Więcej
Jak wygłuszyć samochód?

Jak wygłuszyć samochód?

18-01-2021
Wgłuszenie auta poprawia komfort jazdy. Dzięki temu poprawisz nastrój i komfort jazdy. Zadbasz... Więcej